Luxusní módní dům představil novou kabelku. Vypadá jako IKEA taška, ale vydělávali byste na ni měsíce

MIA

20. 04. 2017 • 10:26

Současné trendy velí slavným návrhářským domům zpracovávat jednoduché a snadno dostupné produkty do exkluzivní podoby pro horních deset tisíc. Jedním z příkladů je kabelka z dílny Balenciaga, která je téměř k nerozeznání podobná obyčejné tašce z řetězce IKEA. Ovšem s dramaticky jinou cenovkou.

Módní diktát je neústupný. V současnosti se tak kromě levných napodobenin značkových výrobků začínají na trhu stále častěji objevovat i opačné případy, kdy se slavná značka inspiruje levným produktem.

Balenciaga tak prakticky okopírovala nákupní tašku švédského návrhářského gigantu. Pokud byste si ovšem chtěli luxusní obdobu ikeácké kabely pořídit, budete muset sáhnout pořádně hluboko do kapsy. Zatímco si Ikea účtuje necelé euro, návrhářský ateliér požaduje 2 145 dolarů (asi 54 000 Kč).

„Jsme hluboce polichoceni, že se cestovní brašna Balenciagy podobá známé a trvanlivé tašce Ikea za 99 centů. Její všestrannost je neporazitelná,“ radovali se ve vyjádření pro magazín Teen Vogue zástupci obchodního domu IKEA.

Dům Balenciaga není jediný, kdo se inspiroval v levném zboží. Například firma Chanel vyrobila tašku ve tvaru podobajícímu se kostce lega nebo dětské krabičce na obědy. Stojí však 6 900 dolarů (173 000 Kč) a objevily se s ní celebrity jako Kim Kardashianová, Rihanna nebo Rita Ora.

SDÍLET