Luxusní řetězec nabízí džíny „od bláta“ za absurdní cenu. Je terčem kritiky i vtipů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Luxusní řetězec nabízí džíny „od bláta“ za absurdní cenu. Je terčem kritiky i vtipů

Luxusní řetězec nabízí džíny „od bláta“ za absurdní cenu. Je terčem kritiky i vtipů

Čistě vypadající oblečení už evidentně vyšlo z módy. V nabídce luxusního amerického řetězce Nordstrom se objevily džíny, které ve vás vyvolají pocit, že jejich majitel strávil nekonečné hodiny tvrdou prací na statku, kde se brodil po kolena v bahně. Pokud podlehnete pokušení a svůj šatník se rozhodnete obohatit tímto bezesporu originálním kouskem, ze svého rozpočtu si rovnou odepište 10 000 korun.

Na internetových stránkách obchodního řetězce Nordstorm se můžete dočíst, že uměle ošoupané a zablácené džíny mají především evokovat typický americký pracovní oděv, ve kterém se jeho zákazníci už nebudou muset obávat toho, že se někde omylem ušpiní. A kolik takový kousek stojí? Za Barracuda Straight Leg Jeans zaplatíte 425 amerických dolarů, v přepočtu tedy necelých 10 500 korun.

Nový design ale čelí poměrně silné kritice. Na sociálních sítích se množí komentáře, které tento marketingový tah považují za výsměch a kalhoty označují za jakýsi kostým pro bohaté lidi, kteří špinavou práci viděli jen z rychlíku.

Jeden uživatel ale naopak kritizuje velmi úzkou škálu zašpinění kalhot a tak ironicky nabízí, že za pouhých 200 dolarů vytvoří fleky na míru a za 600 dolarů nechá svojí kozu, aby na nohavicích vytvořila originální díry.

Server BBC připomněl další podivný kus, který obchodní řetězec Nordstrom nabízel minulý měsíc. Přes internet byly k dostání džíny, které „rafinovaně“ odhalují kolena pomocí průhledného platu. Nutno dodat, že ještě absurdnější kalhoty nabízel obchod TopShop. Kalhoty vyrobené jen a pouze z průhledného plastu jste si mohli pořídit za 100 dolarů. Podívejte se na ně v galerii níže.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.