Mají 17 dětí. Početí dalšího jim zakázala celá vesnice | info.cz

Články odjinud

Mají 17 dětí. Početí dalšího jim zakázala celá vesnice

Marné pokusy jedné indické rodiny zplodit dalšího syna, které postupně skončily narozením 16 dcer, sledovala celá vesnice se stále větší nelibostí. Pohár trpělivosti nakonec přetekl a dalšího, osmnáctého potomka, jí počít zakázali. Napsal o tom server Times of India.

Obyvatelé jedné vesnice ve státě Guadžárát měli pocit, že obec se už o dalšího potomka nezvládne postarat. Přesvědčili proto čtyřicetiletou matku 17 dětí, aby se nechala sterilizovat.

„Vesničané nám vysvětlili, že bychom s rozšiřováním rodiny měli přestat,“ uvedl otec početného potomstva Ramsinh. Připustil přitom, že se jim s manželkou touha po dalším synovi poněkud vymknula z rukou.

Poslední dcera se jako 17. dítě narodila loni v září a ještě ani nedostala jméno. „Chtěli jsme dalšího syna, aby se o nás měl kdo postarat ve stáří. Jako otec mnoha děvčat jsem chtěl syny, aby se o ně postarali. Ale nepovedlo se to,“ řekl Ramsinh.

Indie na rozdíl od Číny neuplatňuje politiku kontroly porodnosti. Sousední zemi proto, co se týče počtu obyvatel, rychle dohání. Zatímco Čína má více než 1,3 miliardy lidí, v Indii jich žije zhruba 1,25 miliardy.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud