Mají děti politiků právo na soukromí? Amerika řeší divoký večírek dcery exprezidenta Obamy

Info.cz

12. 08. 2017 • 01:35

Američtí bulvární novináři znovu řeší dceru někdejšího prezidenta Baracka Obamy. Maliu někdo natočil na chicagském festivalu zřejmě pod vlivem drog. Bulvár si smlsl také na její sestře Sasche, které vyčítal fotku, na níž se líbá s klukem. Obamovi političtí oponenti v souvislosti s eskapádami jeho dcer poukazují na údajnou nekompetentnost bývalého šéfa Bílého domu v roli rodiče. Mají děti politiků právo na soukromí, nebo jsou navždy součástí veřejného života?

Video zachytilo opojenou Maliu během koncertu kapely The Killers na festivalu Lollapalooza. Starší Obamova dcera byla v backstage společně s přáteli. Při tanci spadla, praštila se do hlavy a válela se v trávě. Podobné vystoupení předvedla už před rokem pod vlivem marihuany.

Šestnáctiletou Sashu zase vyfotil na sociální sítě nejspíš některý z jejích kamarádů. Fotka ji zachycuje, jak se líbá s mužem. Server Daily Beast se v té souvislosti zamýšlí nad tím, jestli si i děti významných veřejných činitelů nezaslouží soukromí. Připomíná přitom starší případy Malii, kterou pronásledovali reportéři na večírcích.

Malia nakonec také doplatila na sociální sítě, na nichž se objevilo, jak na Brownově univerzitě hraje tzv. beer pong, populární alkoholovou hru americké mládeže.

List The Brown Daily Herald tehdy v omluvném textu napsal: „Často nepřemýšlíme o našich tweetech, které se dostanou k někomu jinému než k našim přátelům. Mnozí studenti Brownovy univerzity byli překvapeni a v rozpacích, když viděli sebe samé v novinových článcích. Je škoda, že Malia nemohla navštívit Brownovu univerzitu a užít si večírek, aniž by se o tom následující den psalo v novinách.“

Daily Herald dodal, že si Malia nevybrala dětství v Bílém domě, proto je nespravedlivé, že podléhá tak přísnému dohledu. Daily Beast poukazuje i na prostředí, v němž se dívky pohybovaly. Vyrůstaly v kruzích s výraznou převahou lidí bílé pleti. Server se ptá, zda by došlo k únikům fotografií, pokud by dívky dospívaly mezi černošskou komunitou.

„Lidé, kteří s vámi na kulturní a společenské úrovni souzní, nemají tendenci se s vámi zacházet jako s cirkusovou atrakcí,“ odpovídá komentátor webu Ira Madison III. Dodává, že Maliu a Sashu posuzují média mnohem přísněji než jejich bílé vrstevníky.

„Média na celém světě soudí jednání dvou mladých černošských dívek, zatímco chrání bílé děti jiných politiků,“ praví Madison a jako příklad uvádí syna současného prezidenta Donalda Trumpa Barrona. I když ten si především v době po inauguraci svého otce také užil své, když se stal na nějakou dobu internetovou senzací.

SDÍLET