Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Mám 59 dětí a manželka o tom neví.“ Nahlédněte do života mužů, kteří načerno prodávají své sperma

„Mám 59 dětí a manželka o tom neví.“ Nahlédněte do života mužů, kteří načerno prodávají své sperma

S početím má problém stále víc mladých i starších párů, ne všechny si ale umělé oplodnění či návštěvu spermabanky mohou dovolit. Chudším párům tak většinou zbývá jediná možnost – najít si dárce spermatu na internetu. Svět mužů, kteří přes sociální sítě načerno prodávají vlastní sperma, nyní odhalil dokument BBC. Dárcové se zde pod podmínkou anonymity svěřují například s tím, že tuto „práci“ berou jako zpestření a šanci k nechráněnému sexu. Diváky však nejvíce zaujal muž, který díky darování spermatu počal celkem 60 dětí, o kterých nemá jeho manželka ani tušení.

Jeden z mužů televizi BBC prozradil, že se dárcovství může odehrát i na těch nejméně pravděpodobných místech. „Někdy to je u někoho doma, někdy na hotelu. Někdy je to nádraží a využita byla i místa, jako je záchod v baru, McDonald’s, Costa Coffee…,“ říká v dokumentu Desperately Seeking Semen.

Jiný zase v dokumentu tvrdí, že mu udělá radost, když se ženy rozhodnou pro přirozenou inseminaci. „Musíte mít nechráněný sex, ale když ejakulujete, vyjde to rychlostí přes dvacet mil za hodinu,“ popisuje výhody sexuálního styku v porovnání s umělým oplodněním.

Obzvlášť potěšený prý byl, když se u jeho prahu zjevila zvlášť atraktivní zájemkyně. „Myslel jsem si, jak můžu mít tolik štěstí? Byla totiž krásná, šli jsme do ložnice a já jí udělal masáž a bylo to. Je to můj obchodní manévr,“ svěřil se BBC.

Některým se v darování spermatu skutečně daří – jeden z anonymů BBC prozradil, že se mu takto podařilo oplodnit 60 žen. „V současné době mám 59 dárcovských dětí, sedm dalších je na cestě. Moje manželka o tom nic neví,“ říká s tím, že kdyby to zjistila, byla by to „katastrofa“. „Je to prostě tajemství, které si musíte vzít do hrobu,“ dodává.

Dalším z dárců je George, který se v dokumentu nebál odhalit tvář. Kamera ho zachycuje zrovna během cesty za lesbickým párem – 25letou Chelsea a 23letou Sarah, které před nedávnem prožily tragický potrat. Za sperma a cestovní náklady mu slíbily 30 liber, tedy asi 850 korun.

„Důvodem, proč jsem se chtěl stát dárcem, bylo pomáhat lidem, hlavně lesbickým párům,“ vysvětluje George s tím, že reprodukční kliniky si za umělé oplodnění žen říkají přemrštěné sumy. „Myslím, že využívají ženské touhy být matkou, a to je podle mě morálně špatné,“ dodává. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744