Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masaryk vládl kinům jen jediný víkend. Lidi už víc láká Kráska a zvíře

Masaryk vládl kinům jen jediný víkend. Lidi už víc láká Kráska a zvíře

Z čela návštěvnosti českých kin sesadila tuzemský film Masaryk minulý víkend novinka Kráska a zvíře. Masaryk oceněný rekordními 12 Českými lvy se na první příčce udržel jen jediný víkend po nasazení do celostátní distribuce. První trojici v žebříčku víkendové návštěvnosti uzavíral akční snímek Logan: Wolverine. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů.

Film o ministru zahraničí Janu Masarykovi vidělo o víkendu asi 43 000 lidí a snímek utržil 6,3 milionu korun. Návštěvnost i tržby se oproti předchozímu víkendu propadly téměř o polovinu a stačily jen na druhé místo.

V celostátní distribuci je film od 9. března, ale již 4. března získal 12 cen ve filmové soutěži Český lev. Vyvolal tím kritiku, protože do soutěže se dostal jen díky tomu, že ho tvůrci nechali promítnout před koncem roku 2016 v jediném kině. Celkem vidělo Masaryka v českých kinech už přibližně 158 000 lidí.

První místo o víkendu hned po svém nasazení obsadila hraná verze animované klasiky studia Walt Disney Kráska a zvíře. Přišlo na ni téměř 112 000 diváků, kteří zaplatili za lístky přes 16,1 milionu.

V první pětce se již třetí týden drží akční film Logan: Wolverine, který o víkendu vidělo zhruba 21 000 lidí a celkově za všechny tři týdny přes 148 000 lidí. Víkendové tržby filmu činily 3,2 milionu korun. Na čtvrtou příčku se propadl ze třetího místa v předchozím týdnu další snímek Kong: Ostrov lebek. Přišlo na něj přes 19 000 lidí a celkově za dva týdny v kinech 59 874 lidí. Utržil za víkend zhruba tři miliony korun. Pátá skončila o víkendu animovaná Balerína s téměř 8000 diváků a tržbami přes milion korun. Celkem ji za tři týdny v kinech vidělo asi 42 000 lidí.