Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka porodila během letu. Chlapec má od aerolinek tento krásný dárek na doživotí

Matka porodila během letu. Chlapec má od aerolinek tento krásný dárek na doživotí

Chlapec se narodil na palubě stroje Jet Airways v polovině letu ze saúdského Dammámu do indického města Kóčin. Novorozenec, který přišel na svět stovky metrů nad zemí, od indické letecké společnosti dostal opravdu štědrý dárek – létání si od teď bude užívat celý život zdarma. 

Poté, co palubní personál zjistil, že žena má porodní bolesti, letadlo okamžitě změnilo cíl letu. Díky pohotovým letuškám a vyškolenému záchranáři ale chlapeček přišel na svět ještě před tím, než Boeing 737 stihl předčasně přistát v Bombaji.

Podle serveru The Independent se v loňském roce na palubě letadla narodilo nejméně pět dětí. Ne všechny si ale odnesly tak štědrý benefit jako novorozenec narozený na palubě Jet Airways. Naposledy si doživotní letenku odneslo dítě, které se narodilo na palubě letadla společnosti AirAsia v roce 2009.

Letecké společnosti ale většinou nejsou tak štědré. Když už novorozenci nabídnou možnost létat zadarmo, většinou to platí do 18 nebo 21 let věku nového zákazníka. A například dítě, které se narodilo na palubě Jetstar Asia na cestě ze Singapuru do Rangúnu, dostalo jen poukázku na kojenecké potřeby.