Matka porodila během letu. Chlapec má od aerolinek tento krásný dárek na doživotí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka porodila během letu. Chlapec má od aerolinek tento krásný dárek na doživotí

Matka porodila během letu. Chlapec má od aerolinek tento krásný dárek na doživotí

Chlapec se narodil na palubě stroje Jet Airways v polovině letu ze saúdského Dammámu do indického města Kóčin. Novorozenec, který přišel na svět stovky metrů nad zemí, od indické letecké společnosti dostal opravdu štědrý dárek – létání si od teď bude užívat celý život zdarma. 

Poté, co palubní personál zjistil, že žena má porodní bolesti, letadlo okamžitě změnilo cíl letu. Díky pohotovým letuškám a vyškolenému záchranáři ale chlapeček přišel na svět ještě před tím, než Boeing 737 stihl předčasně přistát v Bombaji.

Podle serveru The Independent se v loňském roce na palubě letadla narodilo nejméně pět dětí. Ne všechny si ale odnesly tak štědrý benefit jako novorozenec narozený na palubě Jet Airways. Naposledy si doživotní letenku odneslo dítě, které se narodilo na palubě letadla společnosti AirAsia v roce 2009.

Letecké společnosti ale většinou nejsou tak štědré. Když už novorozenci nabídnou možnost létat zadarmo, většinou to platí do 18 nebo 21 let věku nového zákazníka. A například dítě, které se narodilo na palubě Jetstar Asia na cestě ze Singapuru do Rangúnu, dostalo jen poukázku na kojenecké potřeby.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.