Matka vypátrala po 30 letech dceru, kterou zaměnili v porodnici. Vyrůstala s vrahem a alkoholičkou | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka vypátrala po 30 letech dceru, kterou zaměnili v porodnici. Vyrůstala s vrahem a alkoholičkou

Matka vypátrala po 30 letech dceru, kterou zaměnili v porodnici. Vyrůstala s vrahem a alkoholičkou

Ruska Zoja Tuganova (69) porodila v roce 1987 v sovětské nemocnici holčičku Luciju. Jenže kvůli obrovské chybě na porodním oddělení v Čeljabinsku bylo dítě zaměněno s jiným miminkem. Zoja si tak odnesla domu Katju. I když ji celý život milovala, chtěla se setkat se svým biologickým dítětem. Katja jí k setkání o 30 let později sama pomohla.

Když se Zoja s Lucijou díky Katje konečně setkala, zjistila, že dívka vyrůstala v děsivých podmínkách. Žila v chudobě a špíně. Její adoptivní rodiče byli jako z hororu. Matka byla alkoholička, která na dně lahve dennodenně utápěla žal. Otec byl vrah.

K záměně došlo, protože se obě holčičky narodily císařským řezem. Papírování také nebylo zrovna silnou stránkou porodnic v Sovětském svazu. Po 30 letech od narození se však Lucija konečně shledala s matkou díky své nevlastní sestře. Vyrůstání neměla jednoduché.Její adoptivní otec totiž pojal podezření, že dítě není jeho a adoptivní matku zbil, protože si myslel, že mu byla nevěrná. Později jeho násilnost vyústila dokonce ve vraždu. „Zabil muže ze stejné vesnice, poslali ho za to do vězení,“ vypověděla Zoya. Jeho manželka pak kvůli neštěstí začala pít a už nepřestala.

Celý příběh si můžete přečíst na webu Blesk.cz.
 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.