Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Měla jsem štěstí, že mě neznásilnil.“ Dívka se bouří proti vlezlému flirtování, které mužům prochází

„Měla jsem štěstí, že mě neznásilnil.“ Dívka se bouří proti vlezlému flirtování, které mužům prochází

Zná to snad každá žena, pokud se někdy vracela v noci sama domů. Stačí podezřelé pohledy v autobuse a následně kroky jen několik metrů za vámi osamělým místem. Přestože rodiče nabádají své dcery k obezřetnosti, někdy ani to nestačí, aby se žena nestala terčem nočního obtěžování nebo i útoku. Vtíravé oslovování už se stalo natolik normálním, že přestože ženy obtěžuje, nikdo ho nepovažuje za něco nepatřičného. Ohradila se proti němu ale jedna italská teenagerka, které vadí, že „nevinné“ ovšem nechtěné flirtování nikoho nepobuřuje. Dívčin příběh následně převzala největší italská média.

18letá Anita Fallaniová na facebooku popsala situaci, která se jí stala, když se jednou v noci vracela za setkání s kamarády. Neznámý muž se k ní přitočil, už když čekala na zastávce. Následoval ji i do tramvaje, kde s obtěžováním pokračoval, vystoupil na stejné zastávce a stále ji doprovázel. To, co bylo zpočátku otravné, začalo postupně Anitě nahánět strach.

„Jak se jmenuješ? Kam jdeš? Nechceš jít se mnou,“ ptal se jí dle BBC údajně stále dokola muž. Ačkoli ho ignorovala, on stále s naléháním nepřestával. Přestože bylo evidentní, že Anita se nechce seznamovat a muž ji obtěžuje, nikdo se jí nezastal. Možná i proto, že pouhé slovní otravování nikomu nepřišlo natolik vážné. Jak píše Anita, mohlo se ale stupňovat. Podobná situace mohla skončit i tragicky a Anita shrnula svůj strach v poznámce, ve které tvrdí, že je šťastná, že nebyla znásilněna.

Zároveň se podivuje nad tím, proč okolí nebere podobné slovní obtěžování vážně. Podobný pocit a radost z toho, že unikly znásilnění od vtíravého muže, prý denně zažívá mnoho žen a je smutné, že to berou v podstatě jako obvyklou součást života. „Proč bych se měla pokaždé bát, jestli se domů vrátím v pořádku? Nechápu, proč bych nemohla mít stejnou svobodu a klid jako muži," podivuje se dívka. 

„Můj příběh je podobný jako mnohé jiné osudy. Není ničím speciálním, ani výjimečným a to je právě špatné, protože to prostě považujeme za součást svých životů,“ popsala Anita ve statusu na facebooku. Ten sdílely tisíce lidí a její příběh se navíc objevil v největších italských denících La Repubblica a Corriere della Sera.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1