Méně práce, stresu a větší efektivita. Novozélandská firma úspěšně otestovala čtyřdenní pracovní týden | info.cz

Články odjinud

Méně práce, stresu a větší efektivita. Novozélandská firma úspěšně otestovala čtyřdenní pracovní týden

Experiment v novozélandské firmě, která zavedla snížení počtu hodin během pracovního týdne, podle dosavadních zjištění zvýšil pracovní nasazení. Zároveň se u zaměstnanců projevil snížený dopad stresu a větší spokojenost v rámci vyvážení pracovního úvazku a osobního volna.

Samotná firma Perpetual Guardian považuje experiment za úspěch. Snížení pracovního úvazku o jeden celý den, podle ní vedlo k nárůstu spokojenosti zaměstnanců, s rovnováhou mezi pracovním a osobním životem vyjádřilo 78 procent z nich. Což je o 24 procent více než před zavedením opatření.

A právě tento aspekt stál u zrodu nápadu, majitel společnosti chtěl svým zaměstnancům nabídnout zajímavý benefit a tím, že by mohl zároveň zvýšit efektivitu jejich práce. Což se podle profesora Jarroda Haara z univerzity v Aucklandu podařilo. Lidí jsou podle jeho zjištění obecně spokojenější a do zaměstnání se těší více než před zavedením experimentu.

Experiment měl dopad i na hladinu stresu. Ta se snížila o rovných sedm procent, životní spokojenost naopak o pět procent stoupla. Podle výzkumníků k výsledkům také dopomohl fakt, že zaměstnanci byli do plánování pokusu zapojení. Měli za úkol navrhnout organizaci práce tak, aby nenarušila chod podniku a neohrozila produktivitu.

„Je špatné, když může rodič trávit více času se svými dětmi?“ poznamenal majitel společnosti Andrew Barnes podle serveru Guardian s tím, že nový pracovní model může hluboce ovlivnit společnost. A to k lepšímu. Podle něj se zkrácená pracovní doba a čas na vlastní zájmy nepochybně promítne na lepším duševním zdraví, navíc částečně odpadne problém s nedostatkem místa v kancelářích, které nebudou od pondělí do pátku praskat ve švech.

Oporu projekt získává i na vládní úrovni. Novozélandský ministr Iain Lees-Galloway ho totiž považuje za velmi zajímavý, zároveň vyzval další podniky, aby v podobných experimentech pokračovaly. „Jsem opravdu nadšený, že spolupracuji s podniky, které se zabývají i tím, co mohou udělat pro své zaměstnance.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud