Mladá Němka se slunila nahoře bez. Stala se obětí zvědavců s dronem | info.cz

Články odjinud

Mladá Němka se slunila nahoře bez. Stala se obětí zvědavců s dronem

Opalování nahoře bez může být pořádně nebezpečné a ponechme stranou, zda jej lékaři kvůli škodlivému slunečnímu záření schvalují, nebo ne. Své o tom ví mladá Němka, která se rozhodla slunit, jak ji příroda stvořila, na střeše svého domu. Po chvíli ale zjistila, že nad ní přelétá dron, který jí pravděpodobně filmuje. Na ulici přistihla dva muže, kteří stroj vybavený kamerou spěšně balili. O případu byla informovaná bavorská policie, která oba slídily začala stíhat.

Jeden z prvních slunných dnů letošního jara se pětadvacetiletá žena, která bydlí v Mnichově, rozhodla strávit opalováním. Na střeše svého domu, kde se cítila v bezpečí a vzdálená všem pohledům, si odložila a vystavila své tělo slunečním paprskům. Po nějaké chvíli si ale všimla, že nad její hlavou prolétává dron.

Po mužích ve věku 40 a 45 let, kteří dron rychle balili a kteří podle svědkyně mluvili německy s bavorským přízvukem, nyní pátrá policie, která o případu informovala veřejnost v pátek. Podle policistů došlo k porušení zákonů na ochranu soukromí a pravděpodobně také německé legislativy o leteckém provozu.

Celý případ se stal jen krátce poté, co německé úřady oznámily zpřísnění pravidel pro užívání civilních dronů, které zakazují používání těchto strojů nad 250 gramů k přeletům nad obytnými zónami.

Mnichovský deník Süddeutsche Zeitung informoval o tom, že se nejedná o první případ, kdy bavorská policie musela řešit přelet dronů nad zastavěnou plochou. V lednu například došlo ke srážce automobilu s 1,2 kilogramu vážícím dronem, který přistál na rušné dálnici. V říjnu loňského roku zase policie řešila případ, kdy téměř dvoukilový dron jen těsně minul procházející čtyřčlennou rodinu. Ve stejný měsíc se jiný dron nebezpečně přiblížil a ohrožoval přistávající Airbus.

Odhaduje se, že v Německu lidé vlastní víc než 400 tisíc dronů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud