Články odjinud

Móda místo prostituce. Nigerijské ženy mají v Itálii novou práci

Móda místo prostituce. Nigerijské ženy mají v Itálii novou práci

Nigerijské ženy, které byly v Itálii donuceny k prostituci, našly novou práci - navrhují a šijí kabelky a šaty. Módní značka Gucci jim k tomu poskytla 4000 metrů prvotřídních látek. Cílem projektu je dát ženám důstojnou práci, aby se nemusely spoléhat na almužnu.

Iniciativa byla představena ve středu v Římě. Nigerijské švadleny při tom spolu se skupinou italských studentů oděvního návrhářství, kteří je naučili svým dovednostem, uspořádali módní přehlídku. Výtvory Nigerijek kombinují hedvábné, saténové a bavlněné látky, které ženy získaly od módní značky Gucci, s látkami potištěnými africkými vzory.

„Když jsem ty látky poprvé uviděla, naprosto mne to ohromilo,“ řekla 35letá Nigerijka Josephine Phillipsová, která ve středu navrhla oboustrannou kabelku a šátek.

Dílna NewHope vznikla jako doprovodný projekt k domovu migrantů v Casertě v roce 2004. Dosud zde vznikaly převážně jen kabelky a doplňky.

Úřady odhadují, že v Itálii se prostitucí živí 10.000 až 30.000 Nigerijek, které tak splácejí dluhy pašerákům lidí, kteří je do země dostali.

 

Články odjinud