Móda místo prostituce. Nigerijské ženy mají v Itálii novou práci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Móda místo prostituce. Nigerijské ženy mají v Itálii novou práci

Móda místo prostituce. Nigerijské ženy mají v Itálii novou práci

Nigerijské ženy, které byly v Itálii donuceny k prostituci, našly novou práci - navrhují a šijí kabelky a šaty. Módní značka Gucci jim k tomu poskytla 4000 metrů prvotřídních látek. Cílem projektu je dát ženám důstojnou práci, aby se nemusely spoléhat na almužnu.

Iniciativa byla představena ve středu v Římě. Nigerijské švadleny při tom spolu se skupinou italských studentů oděvního návrhářství, kteří je naučili svým dovednostem, uspořádali módní přehlídku. Výtvory Nigerijek kombinují hedvábné, saténové a bavlněné látky, které ženy získaly od módní značky Gucci, s látkami potištěnými africkými vzory.

„Když jsem ty látky poprvé uviděla, naprosto mne to ohromilo,“ řekla 35letá Nigerijka Josephine Phillipsová, která ve středu navrhla oboustrannou kabelku a šátek.

Dílna NewHope vznikla jako doprovodný projekt k domovu migrantů v Casertě v roce 2004. Dosud zde vznikaly převážně jen kabelky a doplňky.

Úřady odhadují, že v Itálii se prostitucí živí 10.000 až 30.000 Nigerijek, které tak splácejí dluhy pašerákům lidí, kteří je do země dostali.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.