Moře v Texasu vyplavilo záhadnou obludu. Může za to zřejmě hurikán | info.cz

Články odjinud

Moře v Texasu vyplavilo záhadnou obludu. Může za to zřejmě hurikán

Hurikán Harvey s sebou evidentně nepřinesl jen zkázu, ale také biologickou hádanku. Moře nejspíš během bouře vyplavilo na břeh tvora, který vypadá spíše jako fantaskní obluda než to, co žije pod hladinou oceánu. 

Poté, co tropická bouře Harvey opustila Texas, šla se Preeti Desaiová podívat, jak velké škody napáchal na pobřeží. Při procházce ale spatřila něco, co ji vyvedlo z míry. Preeti ale nezaváhala, záhadného tvora vyfotila a sdílela ho na twitteru s otázkou mířenou na biology: „Co to sakra je?“

Její příspěvek se podle BBC dostal až k biologovi Kennethu Tighemu, který se dlouhodobě zabývá úhoři, právě on věří, že se o nějaký druh mořského úhoře jedná. Mělo by jít ale o druh, který žije hluboko v moři a živí se především korýši a drobnými rybami. A to, že skončil na pobřeží Texasu, má nejspíš opravdu na svědomí hurikán.

„Velmi se zajímám o zvířata, zejména pak o ptáky a mořské živočichy, ale tohle jsem na té pláži opravdu nečekala. Na první pohled to vypadalo jako něco z hlubinného. Trochu jsem to zkoumala, dokonce jsem to i otočila, ale na nic jsem nepřišla,“ svěřila se Preeti. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud