Mrazivé přiznání herce ze Star Wars: Role mi zničila život, kvůli kritice jsem se málem zabil | info.cz

Články odjinud

Mrazivé přiznání herce ze Star Wars: Role mi zničila život, kvůli kritice jsem se málem zabil

Herec Ahmed Best mnohé šokoval. Po téměř dvou desítkách let otevřeně promluvil o problémech, které mu přinesla role Jar Jar Binkse v kultovní sérii Hvězdné války. Počítačově stvořená postava, které Best propůjčil hlas a pohyby, se po premiéře setkala s kritikou, které herec nedokázal uniknout. Na twitteru teď přiznal, že ho tlak dovedl na pokraj smrti. 

Fiktivní postava neschopného, neohrabaného a cizokrajného Jar Jar Binkse debutovala v Epizodě I - Skrytá hrozba v roce 1999. Záhy po uvedení se dočkala kritiky od fanoušků i médií, kteří jí vyčítali teatrální hloupost, jednoduchost nebo připomínali údajné rasové stereotypy. V dalších dvou dílech hvězdné ságy už charakteristický potížista dostal o poznání menší prostor.

Best, kterému v roce 1999 bylo 25 let, to nesl těžce, se vším se ale svěřil až teď. V příspěvku na twitteru, který vzbudil ohlas tisíců dalších uživatelů, píše: „Bude to 20 let, co jsem čelil tlaku médií, který moji kariéru ovlivňuje dodnes. Tohle byl moment, kdy jsem si skoro sáhnul na život.“ Best v příspěvku Star Wars výslovně nezmiňuje, o smyslu jeho vzkazu ale není pochyb.

„Je stále těžké o tom mluvit,“ pokračuje herec, který je na fotografii u tweetu zachycený se svým synem. „Přežil jsem a tenhle malý chlapík je můj důvod pro život,“ dodává Best.

Po aktuálním přiznání se na Bestovu adresu snesla vlna podpory i omluv od lidí, kteří v minulosti Jar Jar Binkse kritizovali. V dalším tweetu herec děkuje za masivní odezvu a vlídná slova a naznačuje, že by mohl svůj příběh přetavit a nějak zužitkovat

Není to rozhodně poprvé, kdy se Best vyjádřil ke zlomové roli, dosud ale nikdy nemluvil takto osobně a otevřeně. V minulosti magazínu Wired – jak teď připomínají další média – řekl, že kvůli roli dostával i výhrůžky smrtí a vzkazy od lidí, kterým prý postavou „zničil dětství“.

BBC spolu s tím připomíná i názory zdůrazňující, že i herci, kteří na plátně nejsou osobně vidět, jsou lidé dělající svoji práci. A i na ně může neúměrná vulgární kritika drtivě dopadnout.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud