Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž nemohl na dovolenou na Mallorce. Parta Britů místo něj vzala jeho jmenovce z Facebooku

Muž nemohl na dovolenou na Mallorce. Parta Britů místo něj vzala jeho jmenovce z Facebooku

Brit Joe McGrath nemohl odjet na dovolenou, kterou jeho přátelé chtěli strávit na španělském ostrově Mallorca. Místo něho vzali úplného cizince, kterého našli na sociální síti Facebook. Vybrali si ho jen kvůli stejnému jménu, jako má jejich přítel.

Parta deseti přátel z britského Bristolu se obrátila na sociální síť Facebook a našla na ní náhradu za svého kamaráda. „Napsali 15 dalším osobám, které se jmenovaly Joe McGrath. Jediný hlupák, který jim odepsal, jsem byl já,“ vysvětluje Joe McGrath, který žije ve městě Stockport nedaleko Manchesteru.

Jednadvacetiletý McGrath přiznal, že byl postupem bristolské party překvapen a nejprve si myslel, že jde o vtip. Po telefonním hovoru s jedním ze členů party ale pochopil, že tomu tak není. „Pouze chtěli pozvat cizince, aby s nimi cestoval,“ uvedl Joe.

„Po několika dnech společných debat a přesvědčování sám sebe jsem zjistil, že opravdu jde o důvěryhodnou nabídku na cestu zdarma. Rozhodl jsem se, že do toho půjdu a odjel jsem na jih do Bristolu,“ pokračuje Joe. Noc před odletem dokonce strávil v domě „původního“ Joea McGratha, ale nesetkal se s ním.

Třídenní výlet na Mallorcu se povedl a Joe o nových přátelích mluví jako o „naprosto skvělé partě lidí“. Plánuje jejich další návštěvu v Bristolu a sám je chce pozvat do Manchesteru. Setkání s „původním“ Joem McGrathem se asi nevyhne. „Myslím si, že se dříve nebo později naše cesty potkají. A bude to magický moment,“ uzavírá Brit.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link