Muž záhadně zmizel na pět let. Našli ho zmateného a bez bot na jiném kontinentu | info.cz

Články odjinud

Muž záhadně zmizel na pět let. Našli ho zmateného a bez bot na jiném kontinentu

Kanaďana Antona Pilipa viděla rodina naposledy před pěti lety. Zmateného, bez bot a jakýkoliv dokumentů ho objevili v brazilském městě Manaus v Amazonském deštném pralese. A ukázalo se, že má za sebou pozoruhodnou cestu.

Bratr devětatřicetiletého muže Stefan Pilipa médiím řekl, že jeho bratr začal před svým zmizením trpět psychickými problémy a léčil se ze schizofrenie. Očividně přešel doslova celý kontinent až do Jižní Ameriky. Přežíval zřejmě díky žebrání či jídlu z popelnic, napsal The Telegraph.

„Byl jsem ohromen, že je naživu a došel tak daleko,“ řekl Pilipa. „Byl jsem frustrovaný a ptal se sám sebe: Kde je, co se s ním stalo?“ dodal.

Není známo, jak Kanaďan urazil vzdálenost 16 tisíc kilometrů. Ví se, že překročil hranice minimálně 10 států, cestoval celou Severní Amerikou a Jižní Amerikou z kanadského Vancouveru až do Argentiny a pak zase zpět do Brazílie. Poprvé ho policie zadržela v prosinci v Brazílii a odvezla ho do nemocnice, odkud utekl a vydal se do džungle.

Podle Helenice Vidigalové, policistky, která ho vyslýchala, utekl v oblasti, která je plná predátorů a krokodýlů. „Opravdu jsme se báli, že ho snědlo nějaké zvíře,“ řekla. Amazonský prales je i pro zkušené dobrodruhy nebezpečný.

Když muže v opět vypátrali, policistka našla rodinu Pilipových přes Twitter. Jeho bratr letěl do Brazílie, aby ho přivezl zpátky. „Vypadal hrozně, zdraví se začalo zhoršovat. Našli jsme ho právě včas,“ myslí si Pilipa.

„Vím, že mám velké štěstí, že jsem na živu. Jsem šťastný, že se můžu vrátit ke své rodině,“ řekl ztracný muž. V roce 2011 byl obviněn z napadení a deliktů ohledně zbraní, ale zmizel před tím, než došlo k soudu.  Když přicestoval zpět do Toronta, byl sice zadržen ale poté se dostal na svobodu na kauci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud