„Může za to Soros." 5 mýtů a lží o miliardáři, na kterého svádí problémy Fico i Okamura | info.cz

Články odjinud

„Může za to Soros." 5 mýtů a lží o miliardáři, na kterého svádí problémy Fico i Okamura

Nekonečná řada politiků, kteří svoje neúspěchy, selhání a maléry svádí na multimiliardáře George Sorose, se rozrostla o slovenského premiéra Róberta Fica. Devadesátiletý finančník a filantrop maďarského původu pro určitou část lidí představuje výlupek všeho zla, židovského mága, který ze skrytu ovládá mocné tohoto světa. „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem židovskoplutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já,“ tvrdí sám o sobě Soros.

Na životě a díle George Sorose je střízlivě viděno jen málo tajuplného. Pro racionální mysl je jeho dlouhý život příběhem člověka, který zažil krutost světa a rozhodl se nedopustit, aby další lidé zažívali to, co on. Potud jeho kladná stránka. Tou méně zářnou je fakt, že Soros představuje prototyp tvrdého byznysmena. A takoví svoje jmění obvykle nezískávají v rukavičkách.

Pro internetové hledače jednoduchých vysvětlení pro nesrozumitelné světové události se Soros stal dokonalým loutkářem světa. V posledních letech se dostal do dobré společnosti: lidé, v nichž svět vyvolává úzkost a strach, svou podezíravost a latentní vztek, jeho jméno vyslovují jedním dechem s ilumináty, skupinou Bilderberg, rodem Rockefellerů a podobně.

„Může za to Soros.” Tohle heslo se stává defaultním doprovodem jakékoliv výrazné občanské aktivity. Podle názorů na českém facebooku „Sorosovi pohůnci a presstituti” přes organizaci Open Society Foundation organizovali i včerejší demonstrace proti zvolení někdejšího člena komunistického represivního aparátu Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS.

Existuje množství mýtů o Georgi Sorosovi, které byly tisíckrát vyvráceny a přesto se najde někdo, kdo je opráší a pošle je na další bludnou pouť virtuálním éterem.

Jak se Okamura střelil do kolene

„Podvodný web Hlidacipes.org spojený s penězi George Sorose, který financuje politické neziskovky, dnes lživě a podvodně informuje, že jsem prý neuvedl ve svém majetkovém přiznání prodej svého podílu v restauraci," zahudral si místopředseda sněmovny Tomio Okamura.

Web Hlidacipes.org nařčení jednoduše vyvrátil, po Okamurovi se nyní domáhá omluvy a odškodnění. Desetitisíce Okamurových fanoušků přesto dodnes věří, že každý novinář, který kritizuje jejich politického guru, je „Sorosova presstitutka.”

Mit Kchárl nach UniCredit

V průběhu posledních prezidentských voleb přinesl dezinformační server Aeronet „exkluzivní informace” o tom, že George Soros tajně navštívil Prahu. Společně s Karlem Schwarzenbergem (ve slovníků obětí konspiračních teorií „Kníže Kchárl”) si otevřeli účty u UniCredit Bank, z kterých hodlají sponzorovat prezidentské kandidáty, aby zabránili výhře Miloše Zemana.

Celá smyšlenka byla celkem snadno vyvrácena jako nesmysl. Přesto se mezi voliči Miloše Zemana nebo na twitterovém účtu jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka opakovaně píše o tom, jak “český Zeman zastavil knížecí a Sorosovu loutku lžiDrahoše.”

Sorosův seznam

Konspirační weby s oblibou zveřejňují „Sorosův seznam.” Jde o 226 poslankyň a poslanců Evropského parlamentu, kteří údajně tvoří síť, jež slepě vykonává příkazy všemocného starce. Faktem je, že mnoho lidí ze „seznamu” už v europarlamentu není, jiní v něm dokonce ani nikdy nebyli. Celý materiál je stejná fabulace spoléhající na ochotu lidí věřit hloupým antisemitským povídačkám, jako třeba Protokoly sionských mudrců.

Voodoo zabijačka

Pozoruhodný narativ se objevuje také v souvislosti s náboženstvím, mytologií a všudypřítomnou problematikou uprchlické krize. Podle jedné velmi divoké, ale rozšířené teorie podporuje George Soros masovou migraci do Evropy, aby měli jeho nohsledi dostatek vrahů ochotných páchat rituální vraždy. Například web Pravý prostor v únoru letošního roku pornograficky rozebíral vraždu ženy v Itálii migrantem. Podle Pravého prostoru šlo o rituální vraždu spojenou s kulturou voodoo.

Vzápětí se objevila teze, že právě tyto vraždy jsou tím, co „chazaro - oligarcha” Soros potřebuje, aby byly zatajeny únosy dětí, kterých se dopouští, aby si mohl nechat dávat transfúze jejich krve. Takové obvinění je nejenom naprosto nesmyslné, ale také naplňuje skutkovou podstatu hned několika trestných činů. Lidem, kteří tyto mýty a fámy šíří, je to očividně jedno.

Kopyto, jelito a Soros platí to!

Zvláštní kapitolu by si zasloužil narativ, kterému můžeme říkat například „Jak George v SS potkal Pepiho.“ Jde o pozoruhodnou směsici polopravd a naprostých nesmyslů, jejichž cílem je dokázat, že Soros na konci druhé světové války začal spřádat plán na vyhubení bílé střední třídy za pomoci katolické církve. Stručně řečeno se události měly odehrát zhruba následovně: Někdy na konci druhé světové války se mladý Schwarz - Soros potkává se stejně mladým esesákem jménem Josef Ratzinger. Společně se dohodnou na tom, že zhruba za padesát let, Schwarz jako miliardář Soros a Ratzinger jako papež Benedikt, vytvoří podmínky, aby bohatá bílá střední třída přestala mít děti. Poté bude následovat příliv migrantů, kteří budou pracovat zadarmo (pro Sorose) a budou plodit hekatomby dětí (pro zvrhlé katolické kněží).

Jakkoliv je celá tato konstrukce při elementárním použití kritického myšlení nesmyslná, těší se značné popularitě. V mnoha verzích koluje například v rámci řetězových mailů. Lidem, kteří je čtou, slouží bizarní příběh o Sorosovi a bývalém papeži Benediktovi jako argument pro zdanění církevních restitucí. „Když nebudou mít prachy, aspoň nebudou mít kněžouři na chlapečky,” argumentuje se na sociálních sítích.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud