Články odjinud

„Může za to Soros." 5 mýtů a lží o miliardáři, na kterého svádí problémy Fico i Okamura

„Může za to Soros." 5 mýtů a lží o miliardáři, na kterého svádí problémy Fico i Okamura

Nekonečná řada politiků, kteří svoje neúspěchy, selhání a maléry svádí na multimiliardáře George Sorose, se rozrostla o slovenského premiéra Róberta Fica. Devadesátiletý finančník a filantrop maďarského původu pro určitou část lidí představuje výlupek všeho zla, židovského mága, který ze skrytu ovládá mocné tohoto světa. „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem židovskoplutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já,“ tvrdí sám o sobě Soros.

Na životě a díle George Sorose je střízlivě viděno jen málo tajuplného. Pro racionální mysl je jeho dlouhý život příběhem člověka, který zažil krutost světa a rozhodl se nedopustit, aby další lidé zažívali to, co on. Potud jeho kladná stránka. Tou méně zářnou je fakt, že Soros představuje prototyp tvrdého byznysmena. A takoví svoje jmění obvykle nezískávají v rukavičkách.

Pro internetové hledače jednoduchých vysvětlení pro nesrozumitelné světové události se Soros stal dokonalým loutkářem světa. V posledních letech se dostal do dobré společnosti: lidé, v nichž svět vyvolává úzkost a strach, svou podezíravost a latentní vztek, jeho jméno vyslovují jedním dechem s ilumináty, skupinou Bilderberg, rodem Rockefellerů a podobně.

„Může za to Soros.” Tohle heslo se stává defaultním doprovodem jakékoliv výrazné občanské aktivity. Podle názorů na českém facebooku „Sorosovi pohůnci a presstituti” přes organizaci Open Society Foundation organizovali i včerejší demonstrace proti zvolení někdejšího člena komunistického represivního aparátu Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS.

Existuje množství mýtů o Georgi Sorosovi, které byly tisíckrát vyvráceny a přesto se najde někdo, kdo je opráší a pošle je na další bludnou pouť virtuálním éterem.

Jak se Okamura střelil do kolene

„Podvodný web Hlidacipes.org spojený s penězi George Sorose, který financuje politické neziskovky, dnes lživě a podvodně informuje, že jsem prý neuvedl ve svém majetkovém přiznání prodej svého podílu v restauraci," zahudral si místopředseda sněmovny Tomio Okamura.

Web Hlidacipes.org nařčení jednoduše vyvrátil, po Okamurovi se nyní domáhá omluvy a odškodnění. Desetitisíce Okamurových fanoušků přesto dodnes věří, že každý novinář, který kritizuje jejich politického guru, je „Sorosova presstitutka.”

Mit Kchárl nach UniCredit

V průběhu posledních prezidentských voleb přinesl dezinformační server Aeronet „exkluzivní informace” o tom, že George Soros tajně navštívil Prahu. Společně s Karlem Schwarzenbergem (ve slovníků obětí konspiračních teorií „Kníže Kchárl”) si otevřeli účty u UniCredit Bank, z kterých hodlají sponzorovat prezidentské kandidáty, aby zabránili výhře Miloše Zemana.

Celá smyšlenka byla celkem snadno vyvrácena jako nesmysl. Přesto se mezi voliči Miloše Zemana nebo na twitterovém účtu jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka opakovaně píše o tom, jak “český Zeman zastavil knížecí a Sorosovu loutku lžiDrahoše.”

Sorosův seznam

Konspirační weby s oblibou zveřejňují „Sorosův seznam.” Jde o 226 poslankyň a poslanců Evropského parlamentu, kteří údajně tvoří síť, jež slepě vykonává příkazy všemocného starce. Faktem je, že mnoho lidí ze „seznamu” už v europarlamentu není, jiní v něm dokonce ani nikdy nebyli. Celý materiál je stejná fabulace spoléhající na ochotu lidí věřit hloupým antisemitským povídačkám, jako třeba Protokoly sionských mudrců.

Voodoo zabijačka

Pozoruhodný narativ se objevuje také v souvislosti s náboženstvím, mytologií a všudypřítomnou problematikou uprchlické krize. Podle jedné velmi divoké, ale rozšířené teorie podporuje George Soros masovou migraci do Evropy, aby měli jeho nohsledi dostatek vrahů ochotných páchat rituální vraždy. Například web Pravý prostor v únoru letošního roku pornograficky rozebíral vraždu ženy v Itálii migrantem. Podle Pravého prostoru šlo o rituální vraždu spojenou s kulturou voodoo.

Vzápětí se objevila teze, že právě tyto vraždy jsou tím, co „chazaro - oligarcha” Soros potřebuje, aby byly zatajeny únosy dětí, kterých se dopouští, aby si mohl nechat dávat transfúze jejich krve. Takové obvinění je nejenom naprosto nesmyslné, ale také naplňuje skutkovou podstatu hned několika trestných činů. Lidem, kteří tyto mýty a fámy šíří, je to očividně jedno.

Kopyto, jelito a Soros platí to!

Zvláštní kapitolu by si zasloužil narativ, kterému můžeme říkat například „Jak George v SS potkal Pepiho.“ Jde o pozoruhodnou směsici polopravd a naprostých nesmyslů, jejichž cílem je dokázat, že Soros na konci druhé světové války začal spřádat plán na vyhubení bílé střední třídy za pomoci katolické církve. Stručně řečeno se události měly odehrát zhruba následovně: Někdy na konci druhé světové války se mladý Schwarz - Soros potkává se stejně mladým esesákem jménem Josef Ratzinger. Společně se dohodnou na tom, že zhruba za padesát let, Schwarz jako miliardář Soros a Ratzinger jako papež Benedikt, vytvoří podmínky, aby bohatá bílá střední třída přestala mít děti. Poté bude následovat příliv migrantů, kteří budou pracovat zadarmo (pro Sorose) a budou plodit hekatomby dětí (pro zvrhlé katolické kněží).

Jakkoliv je celá tato konstrukce při elementárním použití kritického myšlení nesmyslná, těší se značné popularitě. V mnoha verzích koluje například v rámci řetězových mailů. Lidem, kteří je čtou, slouží bizarní příběh o Sorosovi a bývalém papeži Benediktovi jako argument pro zdanění církevních restitucí. „Když nebudou mít prachy, aspoň nebudou mít kněžouři na chlapečky,” argumentuje se na sociálních sítích.

 

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818