Na Stodolní nás zmlátili do krve. Režisér filmu Dukla 61 zažil v Ostravě drsné přijetí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Stodolní nás zmlátili do krve. Režisér filmu Dukla 61 zažil v Ostravě drsné přijetí

Na Stodolní nás zmlátili do krve. Režisér filmu Dukla 61 zažil v Ostravě drsné přijetí

Ostrava je rázovitý kraj, o čemž se přesvědčil i režisér David Ondříček, který stojí za oceňovaným filmem o důlním neštěstí Dukla 61. Ten se u horníků dočkal vřelého přijetí, na návštěvu Stodolní ale asi Ondříček dlouho nezapomene. 


„Tam nám do krve zmlátili dva řidiče, jinak nás přijali dobře,“ přiznal Ondříček v týdeníku Reflex.

Pozdější zkušenost už byla ale o poznání lepší. „Přijeli jsme v Havířově před kino, kde na nás čekalo sto havířů v uniformách. Bylo jasně cítit, že si říkají: Tak se ukažte, Pražáci. Když promítání skončilo, ozval se potlesk, ale já pochopil, že jsme se trefili, teprve když jsme vyšli ven, chlapi vyndali flašky s pálenkou, co se nosí do dolu, a začali si s námi připíjet. Později mi vzkázali, že klidně můžu do Havířova přijet a přes hubu nedostanu. To považuji za velký kompliment," vysvětlil Ondříček, jehož film opěvovali i filmoví kritici.

Druhý díl televizního filmu Dukla 61 uvidíte v neděli ve 20.hodin na ČT1.

Rozhovor s Davidem Ondříčkem o filmu Dukla 61 naleznete v nejnovějším vydání magazínu Reflex. Více ZDE.

Další články o filmu Dukla 61 na webu Blesk.cz ZDE

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.