Na vesničana zaútočila obří krajta. Skoro zemřel, nakonec si ji ale usmažil k obědu | info.cz

Články odjinud

Na vesničana zaútočila obří krajta. Skoro zemřel, nakonec si ji ale usmažil k obědu

Indonéský vesničan se popral s několikametrovou krajtou. Z nerovného souboje vyšel díky pomoci místních vítězně. Hada vesničani následně rozsekali, usmažili a snědli. Chutnal prý výborně.

Obří plaz, kteří měřil 7,8 metru, se objevil na palmové plantáži. Chytit se ho pokusil člen místní ochranky Robert Nababan. Téměř osmimetrová krajta na něj zaútočila a po boji, kterému napomohli další místní, zůstala ležet mrtvá. Nababan boj přežil s vážnými zraněními.

„Pokoušel jsem se ji chytit, ale kousla mě do ruky. Dokázal jsem ji ale přemoci,“ uvedl podle BBC Nababan. Není jasné, proč se nejdříve hadovi postavil sám, zda chtěl ochránit místní obyvatele, nebo jen dostat hada mimo cestu. V současnosti se ze zranění vzpamatovává v nemocnici ve městě Pekanbaru. Doktoři mu možná budou muset napadenou ruku amputovat.

Místní mrtvého hada následně vystavili ve vesnici. Poté ho naporcovali, usmažili a snědli. „Od přátel jsem slyšel, že hadí maso je velice chutné. A 7metrový had, to je hodně masa,“ potvrdil místní starosta Elinaryon. Vesničané navíc věří, že hadí krev má léčivé účinky.

V oblasti Sumatry, kde se incident stal, nejsou prý obrovští hadi neobvyklí. „Vidáme je tady nejméně desetkrát do roka. V suchých obdobích se často objevují, protože hledají zdroj vody. V palmových plantážích je hodně myší a proto tady loví,“ potvrdil starosta.

Souboj s několikametrovými monstry ale nekonči vždy šťastně. V březnu tady našli jiného hada, který byl neobvykle tlustý. V žaludku měl místního vesničana.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud