Napište závěť a zařiďte si pohřeb. USA radí svým občanům, co dělat před odjezdem do KLDR | info.cz

Články odjinud

Napište závěť a zařiďte si pohřeb. USA radí svým občanům, co dělat před odjezdem do KLDR

Ministerstvo zahraničí Spojených států podle serveru The Telegraph varuje svoje občany před cestou do KLDR. Lidé by si podle něj měli před odjezdem sepsat poslední vůli, rozhodnout o tom, komu v případě jejich smrti svěří svoje děti nebo domácí zvířata. 

Pro americké občany je od loňského roku poměrně obtížné se do KLDR dostat. Spojené státy totiž zpřísnily podmínky, které musejí lidé před podobnou cestou splnit, a to na základně případu studenta Otta Warmbiera, který byl s Severní Koreje zatčen za údajnou krádež propagandistického letáku a následně odsouzen k 15 letům těžkých prací. Když se po 17 měsících dostal zpět do vlasti, byl v kómatu a po několika dnech zemřel.

Státní úřad tak v této souvislosti občany varuje, že pokud se dostanou do nouzové situace, zřejmě jim nebude schopen pomoct. V zemi totiž nemá k dispozici žádné velvyslanectví a případní turisté se tak musí připravit na nejhorší. Severní Korea je spolu s Afghánistánem, Irákem, Íránem, Sýrií, Mali a Jemenem na seznamu, kam americká vláda nedoporučuje cestovat.

Nová doporučení vydal úřad těsně před tím, než se Severní Korea odhodlala k velmi vstřícnému gestu. Svolila k jednání se svým jižním sousedem, a to o nadcházejících olympijských hrách. V uplynulém týdnu se zástupci Severní a Jižní Koreje setkali už dvakrát, což se stalo poprvé za dva roky. Mezi tím ale americké námořnictvo neustále posiluje přítomnost kolem celého Korejského poloostrova. V nasazení jsou tajné bombardéry nebo letadlová loď. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud