Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ne každý uprchlík je terorista, hvězda seriálu Hra o trůny se zastala migrantů

Ne každý uprchlík je terorista, hvězda seriálu Hra o trůny se zastala migrantů

Hvězda populárního seriálu Hra o trůny Lena Headeyová se objeví v novém filmu The Flood. Právě kvůli snímku, který přiblíží pohnutý osud eritrejského uprchlíka a zatvrzelé imigrační úřednice, se Headeyová rozhodla promluvit o hrůzách, které prožívají lidé čekající na azyl před branami Velké Británie. 

Lena Headeyová, známá především díky seriálům Terminátor: Příběh Sáty Connorové nebo Hra o trůny, si zahraje ve vůbec prvním britském filmu, který řeší novodobou uprchlickou krizi. V roli imigrační úřednice zasáhne do osudu Eritrejce, který prchá z válkou zpustošené vlasti nejprve do tábora Calais a nakonec do Anglie.

Scénář filmu The Flood (v překladu Potopa) je inspirovaný reálnými příběhy, se kterými se dnes a denně imigrační úředníci setkávají. Právě to Headeyovou přimělo k tomu, aby veřejně promluvila o nelidských podmínkách, ve kterých žijí lidé, kteří hledají bezpečí ve Spojeném království.

Uznala, že otázka bezpečnosti je prioritní, zároveň ale vyzývá k lidskosti a soucitu, podle ní totiž společnost nesmí s každým uprchlíkem jednat jako s teroristou. „Já vím, že tato krize má několik úrovní, nesmíme ale zavírat oči nad tím, že v podstatě dehumanizujeme lidské bytosti,“ řekla Headay serveru The Guardian.

Jedním z důvodů, proč se rozhodla přijmout roli ve filmu The Flood byl i fakt, že poté, co britskou společností začal hýbat brexit, diskuse o utečencích jakoby utichly. A herečka doufá, že film by mohl tyto debaty znovu rozproudit.

720p 480p 360p 240p
VIDEO: Upoutávka na 7. serii seriálu Hra o Trůny