Nebezpečí jménem Ikea. Záhadná pilulka se šíří mezi mladými a zabíjí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečí jménem Ikea. Záhadná pilulka se šíří mezi mladými a zabíjí

Nebezpečí jménem Ikea. Záhadná pilulka se šíří mezi mladými a zabíjí

Britská mládež má novou verzi ruské rulety. Oblíbila si nové extra silné pilulky drogy extáze, které nesou značku nápadně připomínající populární švédský dům s doplňky bydlení – Ikea. Jenže drogový trend má už svou první oběť, mnohým dalším mladým Britům pak pozření silné drogy přivodilo komplikace. 

Podle britských médií po požití drogy v sobotu ráno zemřel osmnáctiletý Kyle Pringle z města St. Helier, které se nachází na malém britském ostrově Jersey.

„Přestože pitva a toxikologické zprávy ještě nejsou hotové, dosavadní informace naznačují, že smrt nastala po konzumaci tablet extáze s logem Ikey,“ uvedla britská policie. „Veřejnost důrazně nabádáme, aby tyto tablety nekonzumovala,“ dodali strážci pořádku.

To, že jsou pilulky „Ikea“ nebývale silné, popisují i sami konzumenti. Na serveru Pill Reports jeden z nich uvádí, že jeho kamarád byl po požití celé tablety extáze hodiny mimo sebe. „Jsou to velmi silné pilulky a to jsem měl jenom,“ uvádí nejmenovaný uživatel.

Drogoví výrobci často využívají motivů populárních značek firem, aby zatraktivnili své tablety a učinili je v konkurenci unikátní. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.