Nebezpečné fidget spinnery. 35 tun populární hračky čeká zkáza, ohrožovala děti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečné fidget spinnery. 35 tun populární hračky čeká zkáza, ohrožovala děti

Nebezpečné fidget spinnery. 35 tun populární  hračky čeká zkáza, ohrožovala děti

Mezi dětmi se stal fenoménem, uvidíte ho v každé třídě, na každé škole i třeba na sportovních trénincích. Kouzlo fidget spinneru však dostává i trhliny. Na letišti ve Frankfurtu zabavili 35 tun této hračky.

Frankfurtské celní úřady zboží zabavily z obavy o dětskou bezpečnost. Testovaly výrobky dovážené z Číny a zjistily, že drobné součástky mohou být potenciálně nebezpečné pro malé děti. Ty by se po jejich vdechnutí mohly udusit.

Podle mluvčí německých celníků Christine Straussové chybějí v zásilkách i další detaily. Neobsahují například čitelné pokyny k použití a informace o výrobci.

Celníci zabavili celkem 35 tun fidget spinnerů. Do jednoho je plánují zničit. Zároveň tím vysílají signál, že fenomén, kterému podlehly děti po celém světě, může brzy vyšumět. Za to by byli mnohde vděční. Některé americké školy hračku dokonce zakázaly.

Zatím se však kroky německé celní správy nesetkaly s pochopením. Na sociálních sítích padala od naštvaných uživatelů po zásahu slova jako tyranie nebo gestapo.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.