Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečné fidget spinnery. 35 tun populární hračky čeká zkáza, ohrožovala děti

Nebezpečné fidget spinnery. 35 tun populární  hračky čeká zkáza, ohrožovala děti

Mezi dětmi se stal fenoménem, uvidíte ho v každé třídě, na každé škole i třeba na sportovních trénincích. Kouzlo fidget spinneru však dostává i trhliny. Na letišti ve Frankfurtu zabavili 35 tun této hračky.

Frankfurtské celní úřady zboží zabavily z obavy o dětskou bezpečnost. Testovaly výrobky dovážené z Číny a zjistily, že drobné součástky mohou být potenciálně nebezpečné pro malé děti. Ty by se po jejich vdechnutí mohly udusit.

Podle mluvčí německých celníků Christine Straussové chybějí v zásilkách i další detaily. Neobsahují například čitelné pokyny k použití a informace o výrobci.

Celníci zabavili celkem 35 tun fidget spinnerů. Do jednoho je plánují zničit. Zároveň tím vysílají signál, že fenomén, kterému podlehly děti po celém světě, může brzy vyšumět. Za to by byli mnohde vděční. Některé americké školy hračku dokonce zakázaly.

Zatím se však kroky německé celní správy nesetkaly s pochopením. Na sociálních sítích padala od naštvaných uživatelů po zásahu slova jako tyranie nebo gestapo.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>