Nejbizarnější loupež roku: Gangsteři chtěli ukrást ostatky zakladatele Ferrari a žádat výkupné

29. 03. 2017 • 10:57

Italská policie zabránila bizarní krádeži. Skupina zlodějů plánovala ukrást ostatky zakladatele automobilky Ferrari Enza Ferrariho. S tělem se chtěli následně ukrýt v horách a požadovat za něj od rodiny tučné výkupné.

Lupiči už měli dokonce připravený plán. Na modenský hřbitov San Cataldo chtěli přijet se dvěma auty a dodávkou, ukrást ostatky a skrýt se s nimi v Apeninách. Jeden člen gangu prý už dokonce obhlížel hřbitov a hrobku a detailněji únos plánoval. Zloději chtěli za tělo Enza Ferrariho požadovat od jeho rodiny výkupné, které mělo být v hotovosti a měli údajně i zběsilý plán na převzetí slavné automobilky.

Na plánovaný zločin se přišlo v podstatě náhodou. Odhalili jej policisté, kteří šli po stopě sítě prodejců zbraní a drog a zatkli kvůli tomu desítky lidí po celé jižní Itálii. Stopy z tohoto vyšetřování je navedly i k plánovanému únosu těla Ferrariho.

Enzo Ferrari byl jedním z průkopníků Formule 1 a zakladatelem stejnojmenné značky automobilů, které patří k těm nejrychlejším na světě. Zemřel v roce 1988 ve věku 90 let a pohřben je ve městě Modena ve střední Itálii.

Krádež ostatků není ničím neobvyklým. Většinou se ale zločinci zaměřují na svaté relikvie, které kradou na zakázku pro sběratele a nepožadují za ně žádné výkupné od původních majitelů. V září 2015 ukradl například neznámý zloděj z prostějovského kostela relikviář svatého Václava s ostatky českého patrona.

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Dnes • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Dnes • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Včera • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.