Nejbizarnější loupež roku: Gangsteři chtěli ukrást ostatky zakladatele Ferrari a žádat výkupné | info.cz

Články odjinud

Nejbizarnější loupež roku: Gangsteři chtěli ukrást ostatky zakladatele Ferrari a žádat výkupné

Italská policie zabránila bizarní krádeži. Skupina zlodějů plánovala ukrást ostatky zakladatele automobilky Ferrari Enza Ferrariho. S tělem se chtěli následně ukrýt v horách a požadovat za něj od rodiny tučné výkupné.

Lupiči už měli dokonce připravený plán. Na modenský hřbitov San Cataldo chtěli přijet se dvěma auty a dodávkou, ukrást ostatky a skrýt se s nimi v Apeninách. Jeden člen gangu prý už dokonce obhlížel hřbitov a hrobku a detailněji únos plánoval. Zloději chtěli za tělo Enza Ferrariho požadovat od jeho rodiny výkupné, které mělo být v hotovosti a měli údajně i zběsilý plán na převzetí slavné automobilky.

Na plánovaný zločin se přišlo v podstatě náhodou. Odhalili jej policisté, kteří šli po stopě sítě prodejců zbraní a drog a zatkli kvůli tomu desítky lidí po celé jižní Itálii. Stopy z tohoto vyšetřování je navedly i k plánovanému únosu těla Ferrariho.

Enzo Ferrari byl jedním z průkopníků Formule 1 a zakladatelem stejnojmenné značky automobilů, které patří k těm nejrychlejším na světě. Zemřel v roce 1988 ve věku 90 let a pohřben je ve městě Modena ve střední Itálii.

Krádež ostatků není ničím neobvyklým. Většinou se ale zločinci zaměřují na svaté relikvie, které kradou na zakázku pro sběratele a nepožadují za ně žádné výkupné od původních majitelů. V září 2015 ukradl například neznámý zloděj z prostějovského kostela relikviář svatého Václava s ostatky českého patrona.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud