Nejlepší filmy 2018: Jaké snímky by vám rozhodně neměly uniknout? | info.cz

Články odjinud

Nejlepší filmy roku 2018: Jaké snímky by vám rozhodně neměly uniknout?

Ať už máte rádi akční komedie, životopisné snímky, české filmy nebo dokumenty, určitě si mezi filmy, které vznikly v roce 2018, vyberete. Seznam těch nejlepších pro vás připravila redakce INFO.CZ.

První člověk

Příběh muže, který udělal zřejmě neslavnější krok historie, přinesl ocsarový režisér Damien Chazelle (La La Land, Whiplash). V roli Neila Armstronga představí Ryan Gosling nejen samotnou cestu na Měsíc, ale také to, co závratné misi předcházelo.

Trailer k filmu První člověk autor: CinemArt CZ

Nagano Tapes

Dokument Ondřeje Hudečka vrátí všechny hokejové fandy do okamžiku, kdy v japonském Naganu Čeští hokejisté dosáhli na zlatou olympijskou medaili. Snímek se ale neopírá jen o záběry, které už televizní obrazovky vysílaly nesčetněkrát, ale také o materiál z archivu Mezinárodního olympijského výboru.

Trailer na dokument Nagano Tapes autor: Olympic Channel

Zrodila se hvězda

Romantické hudební drama zrežíroval Bradley Cooper, který si zároveň po boku Lady Gaga zahrál i titulní roli. Příběh vypráví nejen o nečekaném zrodu jedné hudební hvězdy, ale také o pomalém pádu té druhé.

Čističi

Dokument Čističi režisérů Hanse Blocka, Moritze Riesewiecka zahájil festival Jeden svět a popsal pro mnohé uživatele Facebooku nepředstavitelné pozadí jedné z nejužívanějších sociálních sítí na světě. Rozebírá totiž práci anonymních Filipínců, kteří rozhodují o tom, co se na Facebooku objeví a co z něj nenávratně zmizí.

BlacKkKlansman

Jeden z prvních afroamerických policistů získá členství v jedné z nejznámějších rasistických organizací světa - Ku-klux-klanu. Ač se zápletka akční komedie zdá až příliš přitažená za vlasy, jde o reálný příběh Rona Stallwortha.

Trailer na film Blackkklansman autor: Facebook.com

Úsměvy smutných mužů

David Švehlík přijal hlavní roli v adaptaci autobiografické knihy Josefa Formánka. Příběh o muži, který se hlavně kvůli své ženě snaží přestat pít a své postřehy si pečlivě zaznamenává do deníku, natočil Dan Svátek.

Mission Imposible - Fallout

Akční klasika, ve které se neobjevil nikdo jiný než Tom Cruise v roli nevzdávajícího se Ethana Hunta. Ten se samozřejmě bude snažit o záchranu světa a tentokrát se mu to podle diváků i kritiků povede v opravdu strhujícím rytmu.

Mission Imposible - Fallout autor: CinemArt

Dukla 61

Dvoudílný televizní film Davida Ondříčka Dukla 61 se sice na plátna kin nedostal, přesto ale stojí za zhlédnutí. Popisuje osud rodiny, kterou zasáhla jedna z největších důlních katastrof druhé poloviny 20. století.

Trailer na film Dukla 61 autor: Česká televize

Manželské etudy: Nová generace: Dcera Třeštíkové zrentgenovala život Mirky s Kubou>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud