Nejmladší monarcha má jméno. Kate s Williamem prozradili, jak se jmenuje jejich novorozený potomek

ČTK, lup

27. 04. 2018 • 14:05

Vévodkyně Kate a její manžel princ William oznámili světu, jak se jmenuje jejich potomek narozený na začátku tohoto týdne. Malý princ, který je pátým v následnické linii, je Louis Arthur Charles. 

„Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že pojmenovali svého syna Louis Arthur Charles,“ informoval na twitteru Kensingtonský palác, podle kterého bude princ známý pod prvním ze jmen Dodal, že „Dítě bude oslovováno jako Jeho královská výsost princ Louis z Cambridge.“

Novorozený princ se narodil tento týden v pondělí. Je šestým pravnukem královny Alžběty II. a pátým v následnictví na britský trůn; po své sestře, bratrovi, otci Williamovi a dědečkovi princi Charlesovi.

Změna zákona z roku 2013 totiž znamená, že mladší bratr v následnictví nepředběhne starší sestru, tedy Charlottu. Williamův bratr princ Harry, který se příští měsíc ožení s herečkou Meghan Markleovou, je v následnictví šestý.

William a Kate se potkali na studiích na univerzitě St. Andrews ve Skotsku. Svatba se konala ve Westminsterském opatství v dubnu 2011. Pár nyní žije v Kensingtonském paláci. William loni ukončil svou civilní práci pilota záchranné helikoptéry, aby se mohl plně věnovat svým oficiálním povinnostem.

Princ William se chce plně účastnit výchovy svých dětí a zároveň si chránit své soukromí. Podle agentury Reuters to souvisí se smrtí jeho matky, princezny Diany, která zemřela při autonehodě v roce 1997, když její limuzína ujížděla před paparazzi.

SDÍLET