Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nekonečné přijímací řízení. Zaměstnanec Facebooku prošel sedmnácti pohovory

Nekonečné přijímací řízení. Zaměstnanec Facebooku prošel sedmnácti pohovory

Přijímací pohovory nemá rád asi nikdo. Ti, kteří by rádi pracovali pro největší sociální síť světa, by se ovšem měli pořádně obrnit. Několik kol přijímacího řízení je v případě Facebooku běžná věc, občas je to ale přeci jenom extrém.

Povinností každého uchazeče o práci je absolvovat přijímací pohovor. Facebook si na nich dává mimořádně záležet. Když už totiž největší sociální síť jednou někoho přijme, chce mít jistotu, že udělala správný krok.

Na přijímací řízení ve Facebooku nejspíš nikdy nezapomene Chris Gomersall, který pro společnost v minulosti pracoval. „Prošel jsem kolečkem přijímacích pohovorů. Myslím, že jich bylo celkem sedmnáct, než mě přijali,“ podělil se muž o svou zkušenost se zpravodajským webem CNBC

Nakonec byl muž, který v současnosti řídí vlastní společnost Atomized, úspěšný a stal se na téměř čtyři roky tvůrcem strategií Facebooku. Jeho pozice ve společnosti byla novinkou, a tak se zprvu domníval, že právě proto bylo přijímací řízení tak zdlouhavé.

„Myslel jsem si, že to bylo proto, že moje funkce nikdy předtím neexistovala. Pak jsem ale zjistil, že každý, kdo chce pracovat pro firmu, musí absolvovat totéž. Ve Facebooku je vše založeno na výkonu a výsledcích, není to práce z hodiny na hodinu,“ vyprávěl Chris Gomersall.

Právě to je důvodem, proč firma dělá tak náročné přijímací pohovory. U lidí, kteří vstoupí do řad zaměstnanců, chce mít jistotu, že najala skutečné profesionály. Ti, kteří náročnou zkouškou projdou, tak mají jistotu, že jim vedení a personalisté zcela důvěřují a že věří v jejich úspěch.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744