Články odjinud

Některé Oscarové filmy ještě stihnete v kině. Jiné jsou už oficiálně ke stažení, poradíme kde

1080p720p360p

Americká filmová akademie rozdala jubilejní 90. sadu zlatých sošek. Absolutním vítězem se stal snímek Tvář vody. Hned v závěsu ale skončili například Blade Runner 2049, Dunkerk nebo Zlatým glóbem ověnčené drama Tři billboardy za Ebbingem. 

Tvář vody (The Shape of Water)

Tak trochu jiné romantické drama Tvář vody se stalo nejen nejlepším snímkem roku, zlatou sošku si odnesl i jeho režisér Guillermo del Toro. Porotci ocenili i filmovou hudbu Alexandra Desplata a výpravu Paula Austerberryho. Film, který letošní udílení Oscarů ovládl, je stále ještě možné zhlédnout v kině, a ke stažení bude jak pro platformu iOS, tak pro Android.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Film, který ovládl Zlaté glóby, se dočkal dvou sošek, obě akademie udělila hercům. Jednu z nich si za nejlepší výkon v hlavní roli odnesla Frances McDormandová, té druhé se coby herec ve vedlejší roli dočkal Sam Rockwell. Kriminální drama bude až do čtvrtka k vidění v našich kinech, ke stažení pak bude pro platformu iOS a Android.

1080p 720p 360p
Tři billboardy kousek za Ebbingem mají pomoci s hledáním vraha, odhalují však mnohem víc... od 18. 1. 2018 i v českých kinech. • Trailer.

Dunkerk

Válečný film Christophera Nolana se může pochlubit hned třemi Oscary. Jednu sošku získal za nejlepší střih a další dvě za mix a střih zvuku. Snímek, které z několika pohledů zaznamenává evakuaci britských a francouzských vojáků v roce 1940, je ke stažení na Google Play i na iTunes.

720p 360p
Dunkerk - trailer s českými titulky

Blade Runner 2049

Pokračování kultovního snímku Blade Runner také neodešlo s prázdnou, jednu ze sošek si odnesl kameraman Roger Deakins, druhou film získal za vizuální efekty. Sci-fi thriller je možné stáhnout na Google Play i na iTunes.

720p 360p
Filmové triky pro film Blade Runner 2049 vyráběli i Češi

Nejtemnější hodina (Darkest Hour)

Snímek Nejtemnější hodina, který mapuje cestu jednoho z nejzápadnějších politiků 20. století, si odnesl dva Oscary. Jednoho akademie udělila Garymu Oldmanovi za ztvárnění Winstona Churchilla, druhého si díky perfektním maskám odnesla trojice Tsuji, Malinowski a Sibbicková. Životopisné drama je je ještě možné vidět v kinech, za nedlouho ale bude i ke stažení pro iOS i Android.

720p 360p
Nejtemnější hodina

Uteč (Get Out)

Ziskem sošky za nejlepší původní scénář možná trochu překvapil horor Uteč, který napsal a zrežíroval Jordan Peele. Horor, který se pouští do otázek kolem rasové nesnášenlivosti, je možné zhlédnout například na Netflixu.

1080p 720p 480p 360p 240p
Uteč

Coco

Nejlepším animovaným celovečerním snímkem se stala rodinná hudební komedie Coco. Samostatnou sošku získala i jeho úvodní píseň Remember Me od Kristen Anderson-Lopezové a jejího manžela Roberta Lopeze. Coco je v současnosti ještě stále v kinech, brzy se ale zřejmě objeví na Google Play a iTunes.

1080p 720p 360p
Vítěz Oscarů je rybí soft porno, Del Torův slabší kus. Nejvíc mě překvapilo Uteč, říká Cífka

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud