Německo: Spotřeba zmrzliny možná na desetiletém maximu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo: Spotřeba zmrzliny možná na desetiletém maximu

Německo: Spotřeba zmrzliny možná na desetiletém maximu

Spotřeba zmrzliny na hlavu v Německu by kvůli letošním vedrům mohla být nejvyšší za více než deset let. V roce 2007 jí na jednoho obyvatele připadlo 8,1 litru a podle šéfa spolkového svazu německých výrobců cukrovinek letos osmilitrová hranice padne, samozřejmě pokud bude nadále pěkné počasí. Ernst Kammerinke to řekl listu Saarbrücker Zeitung.

V roce 2003 vystoupila spotřeba sladké chladivé pochoutky v Německu dokonce na 8,7 litru na osobu. Výrobci v letošní sezóně zavedou zvláštní směny, aby zmrzliny bylo dost, ujistil Kammerinke. Nejoblíbenější zůstává vanilkový druh, za ním je příchuť čokolády a oříšků. Z více než 80 procent se zmrzlina v Německu vyrábí průmyslově, zbylých asi 20 procent přímo ve zmrzlinárnách, napsala agentura DPA.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.