Neuvěřitelná neznalost Američanů. Až příliš mnoho dospělých si myslí, že hnědé krávy dávají čokoládové mléko | info.cz

Články odjinud

Neuvěřitelná neznalost Američanů. Až příliš mnoho dospělých si myslí, že hnědé krávy dávají čokoládové mléko

Sedm procent dospělých Američanů věří, že čokoládové mléko produkují hnědé krávy. Vyplývá to z celostátního online průzkumu společnosti Innovation Center of U.S. Dairy. Výzkum ukázal doslova překvapivé výsledky.

Zmíněných sedm procent odpovídá více než 16 milionům dospělých obyvatel USA, kteří se domnívají, že z hnědých krav je možné získat čokoládové mléko. Jestli si myslí, že stejná zvířata produkují také kakao a cukr, tedy suroviny na výrobu zmíněné pochoutky, už společnost nezjišťovala.

Výsledky průzkumu provedeném na tisícovce osob starších 18 let potvrzují nedostatečné znalosti dnešních Američanů o zemědělství, respektive neznalost některých zcela základních věcí. Už v 90. letech odhalila studie, že 1 z 5 obyvatel USA neví, že hamburgery se vyrábí z hovězího masa. Od té doby se nejspíš mnoho nezměnilo.

Když jiný tým výzkumníků hovořil s dětmi ze čtvrté, páté a šesté třídy v jedné městské škole v Kalifornii, zjistil, že neznalost může být ještě větší. O výskytu hovězího v hamburgeru netušily 4 z 10 respondentů, 3 z 10 nevěděli, že se sýry vyrábí z mléka. Více než polovina dětí nevěděla, že okurka, cibule a salát jsou rostliny.

Nezbývá než doufat, že například v Česku by podobné otázky skončily správnou odpovědí, nikoli ostudou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud