Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelné setkání: Žena se potkala s mužem, který nosí obličej jejího mrtvého manžela

Neuvěřitelné setkání: Žena se potkala s mužem, který nosí obličej jejího mrtvého manžela

Počátkem roku 2006 se Andy Sandness pokusil o sebevraždu. Přiložil hlaveň své automatické pistole pod bradu a stiskl spoušť. Nezemřel, rána mu zničila většinu obličeje. Po deseti letech doktoři našli vhodného dárce, který mu daroval svůj obličej. Rudy Rossová, která Sandnessovi darovala obličej zesnulého manžela, se s ním nyní osobně setkala. Setkání bylo emotivní a plné (možná až překvapivě) pozitivních emocí.

Obličej Andyho Sandnesse byl po neúspěšném pokusu o sebevraždu zcela zničený. Doktoři se jej pokusili rekonstruovat, ale muž musel čelit neustálým komplikacím, například opakovanému upadávání nosu. Jeho obličej se také v důsledku tříštivých zlomenin o čtvrtinu zmenšil. Sandness se sice zotavoval, ale uchýlil se do ústraní a odmítal jakýkoliv sociální kontakt.

V polovině roku 2016 se zastřelil Calen Ross, a to zrovna v době, kdy byla jeho manželka v osmém měsíci těhotenství. Lilly Rossová, manželka zesnulého, se rozhodla, že jeho orgány nabídne k darování. Ross měl psychické problémy, ale jeho tělesná schránka žádnými problémy netrpěla. Rossová dala souhlas s darováním plic, ledvin a dalších orgánů. Nakonec souhlasila i s nejzvláštnějším dárcovstvím – s darováním obličeje. Shoda s Andym Sandnessem byla až překvapivá – muži byli stejně staří, stejné krevní skupiny, barvy pleti a struktury obličeje. „Mohli to být bratranci,“ řekl dokonce chirurg Samir Mardini agentuře AP.

Jak se změněl Andyho život po transplantaci? Jak si zvyknul na nový obličej? Pokračování na Reflex.cz

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744