Newyorská restaurace pustila na svobodu obrovského humra. Pamatuje i první světovou válku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Newyorská restaurace pustila na svobodu obrovského humra. Pamatuje i první světovou válku

Newyorská restaurace pustila na svobodu obrovského humra. Pamatuje i první světovou válku

Ne každé zvíře, které se dostane pod ruce kuchařů v restauracích, má svůj osud zpečetěn. V jednom newyorském podniku „dostal milost“ zřejmě nejstarší humr na světě. Odborníci dokonce věří, že může zvládnout i návrat do přírody.

Obrovský humr jménem Louie se na svobodu dostal po dvou desetiletích, která strávil v nádrži baru na Long Islandu. Majitelé ho pustili, jelikož podle svých slov celou dobu neměli srdce desetikilového tvora zabít.

Odhaduje se, že Louiemu je v současnosti 132 let. Experti věří, že návrat do přírody může navzdory dvěma dekádám věznění zvládnout a v oceánu přežít.

Jak dlouho bude tvor, který pamatuje i dobu před první světovou válkou, ještě žít, zatím není zřejmé. Odborníci se na době dožití humrů dosud nedokázali shodnout.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.