Nigel Farage hvězdou stříbrného plátna? Rodí se film o Brexitu | info.cz

Články odjinud

Nigel Farage hvězdou stříbrného plátna? Rodí se film o Brexitu

Už brzy by mohl vzniknout film o bývalém šéfovi strany UKIP a jeho kampani za odchod Velké Británie z EU. O natočení snímku jedná světový producent Warner Brothers.

Nebývale vyhrocená kampaň plná lživých informací, která předcházela červnovému referendu ve Velké Británii, zaujala i filmové producenty a možná se brzy stane námětem dalšího filmu společnosti Warner Brothers. Ta v současnosti jedná o natočení filmu s miliardářem a podporovatelem kampaně za obchod Británie z EU Arronem Banksem.

Jako předloha má posloužit kniha z pera tohoto muže s názvem The Bad Boys of Brexit. Kniha popisující kampaň za odchod Británie z EU se stala neočekávaným hitem knižních pultů.

„Jsme v kontaktu s několika velmi váženými lidmi z Holywoodu, kteří chtějí zakoupit práva na tuto knihu,“ potvrzuje mluvčí Arrona Bankse, který zároveň prozradil, že film by měla být komedie a zisky z něj by měly jít na charitu.

Ústřední postavou by měl být bývalý předseda euroskeptické strany UKIP Nigel Farage a jeho úspěšná kampaň, která se velkou měrou zasloužila za odhlasování odchodu země z evropské osmadvacítky. O Brexitu nakonec rozhodlo necelých 52 % britských voličů.

Producenti světoznámého filmového ateliéru, který stojí například za filmem Fantastická zvířata a kde je najít podle scénáře spisovatelky J. K Rowlingové, doufají, že se s Faragem a Banksem potkají a doladí detaily na inauguraci nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa v druhé polovině ledna.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud