Nikola, která vysílala smrt živě na facebooku: Lidé ji zastavují na ulici a chtějí se s ní fotit

Blesk.cz, vet, dce

12. 09. 2017 • 10:53

Tragická nehoda u Obrnic si před dvěma měsíci vyžádala jednu oběť. Jedenadvacetiletá Nikola B. doplatila na to, že místo na řízení se soustředila na mobil a živé vysílání na Facebooku. Její spolujezdkyně Nikola V. (24) děsivou srážku přežila. Z nehody si nic nepamatuje, lidé na ulici ji ovšem poznávají a jejich reakce jsou často nepředvídatelné.

Nikola V. na rozdíl od své kamarádky nehodu u Obrnic přežila. Její hlas je po nárazu slyšet i na šokující nahrávce, kterou pořídil jejich telefon během živého vysílání. Právě kvůli němu patrně jízda dvou mladých žen skončila nehodou. Řidička Nikola B. se totiž zřejmě kvůli videu chovala zcela nezodpovědně.

Přeživší Nikola si nehodu a ani celou předešlou cestu do Mostu nepamatuje. Video si doma ovšem pustila a sama nechápe, proč se tak s kamarádkou chovaly. Kromě jí si ovšem video pustily i tisíce lidí. A nyní ji mnozí poznávají na ulici!

„Například jsem byla s kamarádkou na kafi. Pořád tam na mě koukaly dvě Němky, pak přišly, že se chtějí se mnou vyfotit, že jsou rády, že jsem to přežila. Vyfotily se se mnou a objaly mne,“ popsala Blesku Nikola.

Všechny zkušenosti ale nejsou tak pozitivní... „Kolikrát jsme šli po ulici a slyšeli jsme, hele, to je ona z tý televize. Nebo když jsme jeli autem, za námi utíkal kluk, křičel, že mě miluje, a chtěl podpis. Ujeli jsme.“

Dvojice žen jela začátkem července do Mostu. Postupně se podle vlastních slov dostaly až na rychlost 140 km/h. Ze zatím neznámých důvodů ztratila Nikola nad vozem kontrolu – patrně v mírné zatáčce najela na obrubník. Vůz narazil do protihlukové stěny...

Více na Blesk.cz


SDÍLET