Nocleh na zemi a 6 eur na jídlo. Další Češi popsali kolaps letiště na Rhodu a šílený návrat z dovolené | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nocleh na zemi a 6 eur na jídlo. Další Češi popsali kolaps letiště na Rhodu a šílený návrat z dovolené

Nocleh na zemi a 6 eur na jídlo. Další Češi popsali kolaps letiště na Rhodu a šílený návrat z dovolené

Někteří Češi se po 19hodinovém čekání na kolabujícím letišti na Rhodosu již vrátili domů. Jiní tam ale stále čekají. Blesk Zprávám se ozvala další z cestujících s tím, že i jejich odpolední let do Brna byl posunut na noc. Na brňenském letišti dnes se zpoždením 12,5 hodiny přistálo další letadlo.

„Noclehárna na letišti Rhodos pokračuje. Původně měl náš let do Brna odlétat v 16:45 z Rhodosu, ale zatím stále není jasné, v kolik odletíme. Předpoklad je kolem tří hodin ráno. Informace ale přicházejí pozdě a vůbec nevíme, zda ve tři ráno opravdu letiště opouštíme. Zatím nám byly poskytnuty vouchery v hodnotě 6 eur na jídlo,“ napsala Blesk Zprávám jedna ze zoufalých cestujících.

Podle ní však tentokrát nešlo o technickou závadu na letišti. „Jde o technickou závadu na letadle, kterou se snaží odstranit od odpoledních hodin. Podrobnosti nám ani delegáti nebyli schopni sdělit,“ tvrdila Češka, jejíž jméno redakce zná.

Let společnosti Travel Service měl přiletět do Brna v pondělí v 18:30, nakonec ale dorazil s víc než dvanáctihodinovým zpožděním kolem sedmé ráno, zjistily Blesk Zprávy.

Celý článek si můžete přečíst na Blesk.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.