Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Norská televize pozastavila vysílání takzvané Slow TV. Stádo sobů se pohybovalo až příliš pomalu

Norská televize pozastavila vysílání takzvané Slow TV. Stádo sobů se pohybovalo až příliš pomalu

Kamery norské televize NRK měly soby doprovázet po celou dobu jejich dlouhé cesty z laponských plání až na ostrůvek Kvaløya. Diváci si tak mohli vychutnat pohled na zasněženou krajinu a unikátní záběry migrujících sobů. Poté, co se zvířata zastavila těsně před cílem své cesty, televize vysílání pozastavila. 

Stádo mohli diváci sledovat díky kamerám na dronech, sněžných skútrech, ale i paroží některých sobů. Celou „show“ měly završit záběry zvířat, která se neúnavně vrhají přes úžinu studeného Norského moře. Do této fáze se ale vysílání nedostalo. Zvířata se z neznámých důvodů zastavila příliš brzy.

Stádo se podle serveru The Local mělo co nevidět opět přihlásit o slovo. Podle odborníků je jen otázkou času, kdy se zvířata dají opět do pohybu a dokončí svojí 200kilometrovou pouť a diváci by o tento zážitek přijít neměli.

Celý žánr Slow TV zpopularizovala v roce 2009 právě norská televize NRK, v té době se rozhodla pro odvážný krok a odvysílala 7hodinový pohled strojvedoucího. O tři roky později navázala několikanásobně delším projektem, živě odvysílala cestu poštovní lodě, která trvala 134 hodin.

Oba tyto „pořady“ se setkaly ohromným zájmem a sledovaností a televize začala hned připravovat další projekty. V roce 2012 sledovalo 1,6 milionů diváků lov lososů a o rok později zase 12hodinové pletení svetru.

 

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link