Nové svědectví dvacet let po smrti princezny Diany. Ani ji nepohřbili a rodinou už zmítaly hádky | info.cz

Články odjinud

Nové svědectví dvacet let po smrti princezny Diany. Ani ji nepohřbili a rodinou už zmítaly hádky

Ještě ani nedošlo k pohřbu a nad tělem tragicky zesnulé, národem milované princezny Diany už vypukly první spory. Svědectví přinese v nové sérii britská televizní stanice Channel 5 v dokumentu nazvaném Diana: 7 Days That Shook The Windsors. První díl odvysílá v úterý ve 21 hodin. 

Pozůstalé rozdělil pohled na to, kdo by měl jít první za princezninou rakví. „Nejvíce problémů přicházelo od jejího bratra Charlese Spencera,“ říká Anji Hunterová, která tehdy byla pověřena pohřebními přípravami.

Podle dokumentu chtěl bratr Diany jít za rakví sám, nicméně královská rodina tímto nápadem rozhodně nebyla nadšena, uvede dokument. Manžel Diany princ Charles navrhoval, aby šel za rakví sám on. Jenže odstavit princezniny dva syny rozhodně nebylo podle královského protokolu. 

Zbytek týmu, který pohřeb zajišťoval, měl pocit, že princové William a Harry by za rakví rovněž měli jít a snažili se je zapojit. Nicméně princ William, tehdy patnáctiletý, účast v procesí odmítnul s tím, že chce truchlit o samotě. Hunterová se zbytkem týmu se jej pak snažila přesvědčit, aby své rozhodnutí ještě přehodnotil.

„Když na to myslím, tak mi stále ještě běhá mráz po zádech. Řešili jsme to tehdy přes hlasitý odposlech, to, že William a Harry by tam měli být také. Najednou se ozval hlas prince Filipa, manžela královny Alžběty II. Všichni tehdy zapomněli, že je v té telekonferenci též. ´Je to hlavně o chlapcích. To oni ztratili matku,´ prohlásil velmi plačtivě,“ vzpomíná Hunterová, kterou překvapily Filipovy intenzivní emoce.

Od smrti princezny Diany a jejího přítele Dodiho Fayeda uběhne letos 20 let. Jejich auto havarovalo 31. srpna 1997 v pařížském tunelu poblíž Place de l'Alma poté, co se princezna snažila uniknout dotěrným fotografům.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud