Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nový fenomén. Fantastická zvířata vidělo už přes 300 000 Čechů

Nový fenomén. Fantastická zvířata vidělo už přes 300 000 Čechů

Po skončení úspěšných sériích jako byl Hobit nebo filmy o Harry Potterovi jsme zřejmě svědky zrodu fenoménu jménem Fantastická zvířata. Napovídají tomu rekordní návštěvnost i zisky.

Fantastická zvířata jsou v Česku stále na vrcholu sledovanosti, a to už druhý víkend za sebou. Za necelé dva týdny ho v českých kinech vidělo přes 300 tisíc diváků. Film tak šlape na paty letos zatím nejnavštěvovanějšímu snímku, kterým je s 477 tisíci zhlédnutími film Tajný život mazlíčků.

Film Fantastická zvířata a kde je najít se díky své úspěšnosti dostal do české desítky nejnavštěvovanějších filmů o premiérovém víkendu. Tu s přehledem vede americký blockbuster Padesát odstínů šedi, který těsně po premiéře navštívilo necelých 260 tisíc lidí. Na druhé straně za sebou Fantastická zvířata nechávají první dva díly z trilogie Hobit, u kterých se hranice návštěvnosti pohybovala těsně okolo 200 tisíc.

Vysoká celosvětová návštěvnost zajistila, že si nový příběh mloka Scamandera a jeho podivuhodných zvířat na sebe vydělal už v prvním týdnu. Cena jeho výroby se vyšplhala na 125 milionů dolarů, v přepočtu více než 3 miliardy korun. Za deset dní už byl schopen vydělat téměř pětinásobek. Tím se zařadil na třinácté místo v žebříčku nejvýdělečnějších filmů roku 2016.

Další nespornou výhodou, kterou Fantastická zvířata mají, je i fakt, že už v podstatě má fanouškovskou základu. Tu získal především z řad příznivců potterovských filmů.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1