Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obchody se o vánočních svátcích zavřou. Podívejte se, kde nakoupíte na poslední chvíli

Obchody se o vánočních svátcích zavřou. Podívejte se, kde nakoupíte na poslední chvíli

Tak jako v loňském roce budou obchody, které svou rozlohou překračují 200 m², o vánočních svátcích, stejně jako na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září a 28. října, zavřené. Některé ale otevřou ještě na Štědrý den, poslední zákazníky nicméně budou moci obsloužit do 12 hodin. Podívejte se, kde budete moci nakoupit na poslední chvíli. 

Například v síti Albert nakoupíte 24. prosince do 12 hodin, na první a druhý svátek vánoční ale zůstanou obchody zavřené, do 23. prosince ale budou hypermarkety otevřené až do 23 hodin, a to v Praze a v Brně.

Změna čeká zákazníky ale i na Silvestra, právě 31. prosince bude otevírací doba zkrácená do 19 hodin. Na Nový rok budou prodejny větší 200 m² zavřené.

Stejně na tom budou obchody řetězce Billa, Globus, Lidl i Tesco, s tím rozdílem, že na Silvestra obslouží poslední zákazníky jindy. Například Billa, Globus a Lidl zavřou 31. prosince obchody v 17 hodin, Tesco dokonce o hodinu dřív.

O vánočních svátcích zůstanou otevřené i některé obchodní domy. Podle odborářů ale porušují zákon. „Měly by mít otevřeno jenom prodejny, které prodávají potravinářský sortiment. Ne jiné obchody, protože nezajišťují životní potřeby obyvatelstva,“ řekla předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová ČTK. Podle internetových stránek nákupního centra Palladium nebo OC Central v Mostě budou totiž menší obchody otevřené 26. prosince i 1. ledna od 11 do 18 hodin.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1