Odveďte ty psy, dožadovala se pasažérka v letadla. Vyvedla ji policie a nyní čelí několika obviněním | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odveďte ty psy, dožadovala se pasažérka v letadla. Vyvedla ji policie a nyní čelí několika obviněním

Odveďte ty psy, dožadovala se pasažérka v letadla. Vyvedla ji policie a nyní čelí několika obviněním

Incident začal ještě před tím, než letadlo vzlétlo z Baltimoru do Los Angeles. Jedna z pasažérek tvrdila, že má život ohrožující alergii na psy a žádala stevardy, aby zvířata opustila palubu. Místo toho ale opustila velmi rychle palubu ona, a to za doprovodu letištní policie. Teď ženě dokonce hrozí několik obvinění.

Scéna, kterou podle serveru Business Insider rozpoutala 46letá Anila Daulatzaiová, bude mít zřejmě právní dohru. Žena, která odmítala sdílet palubu se dvěma psy, kvůli její život ohrožující alergii a kterou následně z letadla doslova vyvlekla policie, zřejmě porušila několik zákonů.

Letecká společnost žádala po Daulatzaiová lékařské osvědčení, že takovou alergií opravdu trpí, to ale nedodala. „Podle našich předpisů může být zákazníkovi, který nepředloží takové potvrzení, odepřen přístup na palubu,“ uvedl mluvčí Southwest Airlines. „Naše posádka se cestující snažila opakovaně vysvětlit situaci, když odmítla opustit palubu, musela se zapojit policie,“ dodává letecká společnost.

Žena nakonec skončila ve vazbě a nyní čelí obvinění za neuposlechnutí příkazu policie, výtržnictví nebo kladení odporu při zatýkání. „Je nám líto, že se ta situace tak vyhrotila a naši cestující musela vyvést policie. Omlouváme se nejen jí, ale také všem ostatním cestujícím,“ uvedl mluvčí Southwest Airlines. „Naše společnost si zakládá na zákaznickém servisu a je naším cílem, aby každý náš cestující měl pozitivní zkušenost.“

Podobných případů poslední dobou přibývá. V dubnu se například snesla kritika na leteckou společnost United Airlines, která kvůli nedostatku místa nemohla přepravit všechny pasažéry a jednoho z nich násilím vyvlekla ven policie. V květnu zase musela celá rodina opustit palubu společnosti JetBlue kvůli tomu, že s sebou vezli narozeninový dort, který podle posádky představoval bezpečnostní riziko.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.