Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ojedinělý pohled do nitra britské královské rodiny. Princ Harry přiznal duševní problémy

Ojedinělý pohled do nitra britské královské rodiny. Princ Harry přiznal duševní problémy

Britský princ Harry porušil tradici královské rodiny nemluvit na veřejnosti o duševních zdravotních potížích. V rozhovoru zveřejněném dnes listem The Daily Telegraph přiznal, že měl po smrti své matky princezny Diany vážné emocionální problémy.

Harry, kterému je 32 let, uvedl, že poté, co jeho matka v roce 1997 zahynula při dopravní nehodě, se vícekrát duševně téměř zhroutil. Popsal přitom bolestné období, kdy si odmítal připustit pocit velké ztráty, kterou utrpěl. Úleva přišla až poté, co vyhledal odbornou pomoc.

Princ vylíčil, že na dlouho uzavřel všechny své emoce". Byl jsem v mnoha případech blízko naprostému zhroucení, přiznal.

Mým způsobem, jak se s tím vyrovnat, bylo strkání hlavy do písku. Odmítal jsem na matku jenom pomyslit, protože jak by mi to pomohlo? popsal svá léta teenagera a později dvacátníka. Šlo o období, kdy prošel úspěšnou kariérou v armádě, ale kdy také média palcovými titulky informovala o jeho nerozvážných činech.

Diana zahynula před dvaceti lety v poslední srpnový den, krátce před Harryho třináctými narozeninami. Jeho staršímu bratrovi Williamovi, který je druhým následníkem trůnu po otci princi Charlesovi, tehdy bylo 15 let.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link