Orangutanku prodávali v nevěstinci za 60 korun. Šest let byla na řetězu, denně ji líčili a holili | info.cz

Články odjinud

Orangutanku prodávali v nevěstinci za 60 korun. Šest let byla na řetězu, denně ji líčili a holili

Orangutanka Pony z Bornea žila šest let zavřená v temné místnosti a připoutaná řetězem. Její věznitelka ji každý den holila, potírala make-upem a parfémem. Nabízela ji totiž na sex místním farmářům za 60 Kč. Když Pony zachránili příslušníci ozbrojených sil, bylo „bordelmamá“ dovoleno, aby ji jednou měsíčně navštívila. Kdykoliv ji však Pony spatřila, začala hlasitě křičet a kálet.

Na hrůzný případ se přišlo v roce 2003. Věznitelé oddělili Pony jako malou od její matky a po dobu šesti let s ní zacházeli ukrutným způsobem. Denně ji holili, dávali jí make-up a stříkali parfémem. Potom ji prodávali za 2 libry (60 Kč) místním farmářům, aby s ní mohli mít sex. „Byla jsem naprosto zděšená, když jsem zjistila, že ji používají k prostituci,“ popsala aktivistka Lone Droscher-Nielsen. „Asi jsem naivní, když jsem si myslela, že něco takového nemůžou udělat zvířeti.“

„Farmáři platili speciálně za ni. Mohli si vybrat ženu, pokud chtěli, ale toto pro ně byla novinka,“ prozradila ředitelka nadace Borneo Orangutan Survival Foundation Michelle Desilets. Pověděla také, že když na místo dorazil záchranný tým, majitelé nechtěli Pony vydat, a dokonce na záchranáře vytáhli mačety. Vydali ji teprve, když na místo dorazilo 35 ozbrojených policistů.

Článek pokračuje na webu Blesk.cz>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud