Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Osm set let tradice a 21. století v jednom – to je Matcha Tea

Osm set let tradice a 21. století v jednom – to je Matcha Tea
 

Z japonského zeleného čaje matcha se stává celosvětový fenomén a ekonomické odhady mu předpovídají velkou budoucnost. Kyosun s.r.o. je jedním z největších dovozců čaje matcha nejen v domovské České republice, ale i v Evropě. Bio Matcha Tea Harmony byl už podruhé v řadě oceněn jako Produkt roku na serveru Heuréka.cz, takže důraz na kvalitu a svědomitá péče o zákazníky se Kyosun s.r.o. vyplácí.

Co je matcha?

Matcha je japonský zelený čaj semletý na sametově jemný prášek. Pěstuje se zvláštním způsobem – rostliny čajovníku se tři týdny před sklizní zakryjí plachtami tak, aby k listům dopadalo minimum světla a vzrostla jejich produkce chlorofylu. Aby se zabránilo oxidaci čaje, listy se po sběru napaří horkou párou, následně se usuší, od dužiny se oddělí žilky a stonky, a poté se čaj mezi žulovými kameny semele na jemný smaragdový prášek. Jen díky této tradiční, leč časově náročné technologii staré více než 800 let, si čaj zachová vysoký podíl antioxidantů, vitamínů, minerálu a aminokyselin. Protože čajový prášek se ve vodě nerozpustí, pitím čaje dochází ke konzumaci celého čajového listu, což umožňuje lidskému organismu plně využít všechny zdravotní výhody čaje Matcha Tea.

Matcha TeaMatcha Teaautor: ČTK

Zdraví, energie, soustředění

Kromě antioxidantů a vitamínů je matcha opěvovaný pro svou schopnost zrychlit metabolismus až o 40 % a pomáhat tak odbourávat přebytečné tukové zásoby, pomáhá nastartovat imunitu, a obsahuje katechiny (zejména EGCG), látky, které podle klinických studií přispívají k udržení nízké hladiny cholesterolu v krvi i v boji proti civilizačním onemocněním. Tyto látky také vychytávají volné radikály a chrání buňky před poškozením.

Matcha TeaMatcha Teaautor: ČTK

Matcha je navíc plný čajové formy kofeinu, teofylinu, která se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin. Tato čistě přírodní povzbudivá látka je vhodná pro ty, kterým nevyhovuje rapidní nárůst, ale i stejně rychlý pokles energie, nebo třeba nervozita a zrychlená srdeční frekvence, charakteristická pro kofein obsažený např. v kávě.

Další nespornou výhodou tohoto čaje je aminokyselina L-Theanin, která posiluje paměť, snižuje úroveň tělesného a duševního stresu a navozuje pocit relaxace bez ospalosti. Zvyšuje také produkci dopaminu a serotoninu, hormonů zlepšujících náladu. I přesto však pomáhá při koncentraci a podporuje jasnou mysl. Zejména díky těmto vlastnostem byl matcha po staletí oblíbený japonskými mnichy a samuraji. Dnes mu holdují studenti, sportovci nebo řidiči jako čistě přírodnímu energy drinku.

Matcha TeaMatcha Teaautor: ČTK

Tradiční čaj v moderním světě

Matcha byl donedávna součástí japonského čajového obřadu, až teprve v posledních letech si získává popularitu i v jiných zemích. Čajová ceremonie za použití tradičních nástrojů, jako jsou například čajová miska čawan, čajová lžička nebo bambusová metlička časen, trvá i několik hodin a příprava čaje je v ní vnímána jako meditace. Kyosun s.r.o. však představuje moderní přípravu tohoto čaje, která zabere pouze několik sekund. Čaj je balen do jednotlivých sáčků, které ho chrání před vzduchem a světlem, tedy vlivy, které způsobují jeho rychlou degradaci, a čaj je tak neustále čerstvý. Sáček stačí jen vysypat do šejkru nebo uzavíratelné láhve, zalít studenou či teplou vodou do 65 °C, případně dochutit ovocem, sirupem anebo medem, protřepat a je připravený k podávání. Šejkr jako moderní nástroj pro přípravu matcha je spolu se sáčky praktický a pohodlný způsob, jak si Matcha Tea připravit jednoduše kdekoli.

Aby měli zákazníci Matcha Tea záruku kvalitního čaje, každá šarže se dováží letecky zhruba každý druhý měsíc. Když zásilka čaje dorazí do skladu, testuje se na plísně, kvasinky nebo těžké kovy a zabalí se do jednotlivých sáčků. Certifikace bio je u Matcha Tea samozřejmostí a jeden z dalších způsobů, jak přiblížit svým zákazníkům kvalitní tradiční výrobek v moderním pojetí.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744