Články odjinud

Osud rozdělených rodin nebyl 6letému chlapci lhostejný. Prodejem limonád pro ně získal 300 tisíc

Osud rozdělených rodin nebyl 6letému chlapci lhostejný. Prodejem limonád pro ně získal 300 tisíc

Když Američanka Shannon Gaggerová řekla svému šestiletému synovi o tom, jak na hranicích s USA oddělují děti migrantů od jejich rodičů, jeho první slova zněla „Děti ve vězení?“ Následně mu vysvětlila, co se vlastně děje a jak se lidé po celých Spojených státech snaží pomoci, aby mohly být rozdělené rodiny opět spolu.

Malý chlapec z Atlanty se rozhodl, že také pomůže - prodejem limonády. Chtěli vybrat alespoň tisíc dolarů (asi 22.000 Kč), nakonec se jim podařilo získat rekordních 13.283 dolarů (téměř 300.000 Kč).

„Mým dětem jsou tři roky a šest let, takže ještě úplně nechápou, kolik peněz se vybralo,“ uvedla Gaggerová. „Vědí ale, že je to hodně a jsou hrdí na to, že se do pomoci zapojilo tolik lidí,“ dodala. Rodina si o uplynulém víkendu postavila stánek a prodávala limonádu kolemjdoucím. Podařilo se jim vybrat 1100 dolarů. Následně sbírku přesunuli na facebook a „virtuální stánek s limonádou“ pak získal od přispěvatelů ještě další finance.

Gaggerová uvedla, že peníze rodina daruje texaské nevládní organizaci RAICES, která poskytuje právní pomoc migrantům. Tato nová zkušenost byla pro děti příležitostí, jak se naučit, že je důležité, aby rodiny držely pospolu, dodala.

„Lidé bojují za spravedlnost všude kolem nás. Naším úkolem je vyzdvihnout skvělou práci všech těchto organizací a najít nejlepší způsob, jak je podpořit,“ citovala CNN matku šestiletého chlapce. Podobně jako Gaggerovi vybírají peníze prostřednictvím stánků s limonádou i další rodiny, na sociálních sítích o tom informují s hashtagem #StandForKids.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud