Otec zemřel před pěti lety na rakovinu. Dceři teď od něj naposledy přišly květiny a vzkaz dojal internet

ekb

Naše newslettery rozesíláme každý týden

26. 11. 2017 • 18:45

Američanka Bailey Sellersová přišla o otce v pouhých 16 letech poté, co podlehl zákeřné rakovině. Milující táta se ale nechtěl smířit s tím, že se svou dcerou nebude moct oslavit narozeniny. Na každý rok ji proto předplatil donášku čerstvých květin. Bailey nyní oslavila 21. narozeniny, které ve Spojených státech znamenají dovršení dospělosti, a letošní kytice tak byla poslední. „Tohle je můj poslední dopis s láskou, než se znovu setkáme,“ přečetla si Bailey v posledním narozeninovém vzkazu od táty.

„Nechci, abys kvůli mně uronila další slzu, protože jsem na lepším místě. Jsi a vždy budeš ten nejdrahocennější šperk, který jsem kdy dostal,“ napsal otec ve vzkazu u krásné fialovo-bílé kytice, kterou Bailey vyfotila a sdílela na twitteru, kde se s lidmi podělila i o obsah dopisu.

„Buď šťastná a užívej si život naplno,“ napsal otec v dopise s dovětkem, že bude vždy s ní – stačí se jen podívat kolem. Dopis dojal twitterové uživatele, nejvíc ale samotnou Bailey.

„Hrozně mi chybíš, tati,“ napslala k fotografii poslední květiny a dopisu od otce. „Každý rok jsem se těšila na své narozeniny, protože jsem se cítila, jako by tu byl se mnou, ale tohle je poslední rok, co jsem je dostala, a to mi láme srdce,“ napsala Bailey na twitteru.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Dnes • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Dnes • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Včera • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.