Panenství za 800 dolarů. Matky prodávají malé dcery kvůli dluhům, muži je znásilní i 300krát za pár dnů | info.cz

Články odjinud

Panenství za 800 dolarů. Matky prodávají malé dcery kvůli dluhům, muži je znásilní i 300krát za pár dnů

Kambodžské matky prodávají panenství svých dcer. Přestože mnohé toho údajně litují, pro jiné to je jediná šance, jak se dostat ze spirály dluhů. Mladičké dívky nejčastěji mezi devíti a třinácti lety ale podobná zkušenost poznamená na celý život. Během několika dnů je znásilnili až třistakrát. Některé přesto své rodiče chápou. I přes činnost neziskových organizací ale obchod s dětmi v chudých oblastech dál jen kvete.

„Vzali mě do nemocnice, kde mi udělali nějaké testy. Pak mě přivedli k tomu muži a přinutili mě, abych s ním měla sex,“ vypovídá jedna z dětských obětí. Není výjimkou, že děti pak musí v ponižujícím „zaměstnání“ pokračovat, aby uživily své rodiče. Některé z nich během dvaceti dnů znásilnili až dvěstěkrát. Cena za panenství se pohybuje kolem 800 dolarů.

Jednou z bašt obchodníků s dětmi je vesnice Svay Pak nedaleko hlavního kambodžského města Phnompenh. Žijí v ní převážně chudí rybáři a často také imigranti z Vietnamu. Mnoho z nich se zadlužilo a nedokáže obstarat dost peněz pro svoji rodinu. Nablízko jsou vždy ale obchodníci s bílým masem, kteří za panenství malých děvčat nabízí horentní sumy. Po nezbytných prohlídkách a lékařském potvrzení neposkvrněnosti pak dívky odvádí do hotelů, kam za nimi začnou docházet zákazníci.

Dokument CNN upozorňuje, že situace v oblasti se sice výrazně zlepšila po zásahu neziskových organizací, prodej dětí zde ale stále bují. Jen se tak už neděje v nevěstincích, ale v hotelech, kde není tak lehké podobné chování odhalit. „Když jsem přišel do Kambodže v roce 2005, 100 procent děvčat zde bylo nuceno prodat své panenství. Teď se situace trochu zlepšila. V rukou obchodníků s bílým masem končí necelá polovina dívek,“ popisuje Američan Don Brewster, který v místě založil neziskovou organizaci Agape International Missions (AIM). Za 12 let zachránil z nevěstinců už přes 700 žen. Nabízí jim práci v manufaktuře, kde vyrábí oblečení a náramky.

„Dnes se cítím mnohem vyrovnanější než dřív. Ne moc, ale alespoň dostatečně. Mám důstojnou práci. Přeji i ostatním, aby mohli mít takové zaměstnání,“ popisuje jedna ze zachráněných dívek. Nový život může mít i díky tomu, že neziskovce se podařilo navázat dobrou spolupráci s policií, která v odhalování nevěstinců a osvobozování dětí spolupracuje, přestože zpočátku tento problém spíše přehlížela. Zatčením překupníků se ale problém neřeší. Rodiny jsou na tom v regionu tak bídně, že prodávat k prostituci vlastní děti je jediný způsob výdělku. A potvrzují to i samy dívky.

„Je těžko pochopitelné, jak to matky mohou udělat. Nemají peníze, tak pošlou pracovat své dcery,“ uvádí jedna ze zachráněných žen. „Často rodiny skutečně nechtějí prodávat své dcery. Někdy ale prostě nemají na výběr,“ doplňuje Eric Meldrum z organizace AIM. „Vím, že moji rodiče nechtěli, abych tak trpěla. Ale takový je život,“ vysvětluje další z děvčat. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud