„Peníze mi zkazily život.“ Nejmladší vítězka v britské loterii chce sázkovou firmu žalovat

Info.cz, bel

12. 02. 2017 • 14:10

Problémy, stres, zkrachovalé vztahy. Milionová výhra v loterii prý přinesla nejmladší vítězce na britských ostrovech Jane Parkové jen smůlu. Vinu podle ní nese loterijní společnost, která umožňuje, aby se hry účastnili mladí lidé. Parkové bylo 17 let, když vyhrála milion liber, informoval britský Daily Mail.

Říká se, že peníze kazí člověka. Dnes jednadvacetiletá Britka Jane Parková ze skotského Edinburghu je přesvědčená, že je to pravda. Když jí v roce 2013 bylo 17 let, stala se historicky nejmladší vítězkou loterie EuroMillions na britských ostrovech. Poté, co převzala šek na milion liber, se její život naprosto změnil. K horšímu.

„Myslela jsem si, že se můj život desetkrát zlepší, ale on je desetkrát horší. Kéž bych žádné peníze neměla, můj život by byl o mnoho snazší,“ postěžovala si Parková britským novinářům. Výhra v loterii jí umožnila koupit dva domy, drahý vůz Range Rover, roční vstupenku na zápasy oblíbeného fotbalového klubu, luxusní dovolené s přáteli a vytouženou plastickou operaci prsou. Za tu zaplatila 4 500 liber, v přepočtu více než 140 tisíc korun.

„Lidé se na mě dívají a myslí si: Kdybych tak měl její životní styl a její peníze. Nedochází jim ale, jak velký je to stres,“ říká bývalá pracovnice v charitě. „Mám materiální věci, ale kromě toho je můj život prázdný. Co je smysl mého života?“

Jane Parková tvrdí, že peníze můžou za to, že je v depresích, sama a nemůže najít partnera. Všechny vztahy, které po výhře měla, ztroskotaly prý právě kvůli penězům. „Byl to had,“ řekla na adresu bývalého přítele, kterého nezajímala její osobnost, ale pouze stav jejího bankovního konta.

Rodina ji před mocí peněz varovala, ale jak Parková sama přiznává, jejich rady nechtěla dříve poslouchat. Dnes jim dává za pravdu a lituje, že si to neuvědomila dříve.

Ze zkaženého života Jane Parková viní loterijní společnost Camelot, kterou obviňuje z nezodpovědnosti a chce celou záležitost řešit před soudem. Věkový limit pro účast ve hře, který je stanoven na 16 let, je podle ní nastaven příliš nízko. Loterie by se měli účastnit pouze lidé starší 18 let, říká. Hranici ale určuje britský parlament.

SDÍLET