Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pět let obchodu Google Play. Co jsme z něj stahovali nejvíce?

Pět let obchodu Google Play. Co jsme z něj stahovali nejvíce?

Obchod Google Play oslavil pět let od svého spuštění. Společnost Google u té příležitosti sestavila žebříček nejstahovanějších položek jeho existence. Jaké aplikace, písně nebo filmy jsme v poslední době hltali?

Psal se 6. březen 2012, když Google spustil obchod s aplikacemi pro platformu Android. Majitelé telefonů s tímto operačním systémem od té chvíle můžou čile stahovat.

Google Play se postupem času rozrostl. Seženete na něm nejen aplikace, ale i hudbu, knihy, nebo filmy. Celkem má miliardu uživatelů ve 190 zemích světa. Ti během pěti let stáhli 40 milionů písní či pět milionů knih.

Nejstahovanější hry

Tou vůbec nejpopulárnější hrou byla oddychovka Candy Crush Saga, což je hra postavená na hledání trojic stejných sladkostí. Následovala arkáda Subway Surfers a pomyslné stupně vítězů uzavřela akční pecka Temple Run 2.

1. Candy Crush Saga

2. Subway Surfers

3. Temple Run 2

4. Despicable Me

5. Clash of Clans

Nejstahovanější aplikace

Asi nepřekvapí, že pořadí nejoblíbenějších aplikací ovládl Facebook. Fenomén 21. století obsadil dokonce první dvě pozice. Kmenovou aplikaci následoval ta komunikační, tedy Messenger. Pokud byste na třetí příčce čekali Twitter, Instagram nebo Snapchat, byli byste však vedle. Další giganti skončili až za hudebním softwarem Pandora Radio.

1. Facebook

2. Facebook Messenger

3. Pandora Radio

4. Instagram

5. Snapchat

Nejprodávanější písně

Největším hitem podle Googlu byl soulový single Eda Sheerana Thinking Out Loud. Druhé místo obsadila píseň Royals od zpěvačky Lorde, mladé popové hvězdy z Nového Zélandu. Na „bednu“ ji doprovodila další popovka – Blank Space od Taylor Swift.

1. Ed Sheeran - Thinking Out Loud

2. Lorde - Royals

3. Taylor Swift - Blank Space

4. Mark Ronson feat. Bruno Mars - Uptown Funk

5. Pharrell Williams – Happy

Nejprodávanější alba

Mezi prodeji alb kralovala anglická popová diva Adele s deskou 25. Druhý byl rapper Eminem a jeho The Marshall Mathers LP2 ve verzi Deluxe. Trojici nejúspěšnějších pak stejně jako u singlů uzavírá Taylor Swift. Ta uspěla s albem 1989.

1. Adele - 25

2. Eminem - The Marshall Mathers LP2 (Deluxe)

3. Taylor Swift - 1989

4. Drake - If You're Reading This It's Too Late

5. Kendrick Lamar - To Pimp A Butterfly

Nejprodávanější filmy

Filmová tvorba patří také do nabídky Google Play. Jeho uživatelé byli nejvíce zvědaví na americkou akční politickou komedii režisérů Setha Rogena a Evana Goldberga Interview. Ta porazila druhou pohádku Ledové království od Chrise Bucka a Jennifer Leeové. Třetí skončil Tim Miller a jeho akční superhrdinský Deadpool.

1. Interview

2. Ledové království

3. Deadpool

4. Star Wars: Síla se probouzí

5. Strážci galaxie

Nejprodávanější knihy

Závěrečnou kategorií jsou knihy. I ty si lidé na Google Play kupovali. A soustředili se hlavně na předlohy filmů. První místo patří erotickému románu Padesát odstínů šedi. „Stříbro“ bere trilogie Hunger Games a „bronz“ Hra o trůny.

1. E. L. Jamesová – Padesát odstínů šedi

2. Suzanne Collinsová – Hunger Games

3. George RR Martin – Hra o trůny

4. John Green – Hvězdy nám nepřály

5. Gillian Flynnová - Zmizelá

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744