Po 70 letech se v Německu našly ostatky amerického pilota. Jeho kosti byly zarostlé v kořenech stromu | info.cz

Články odjinud

Po 70 letech se v Německu našly ostatky amerického pilota. Jeho kosti byly zarostlé v kořenech stromu

Po 70 letech se nedaleko jihoněmeckého města Lindau podařilo najít ostatky amerického pilota Williama J. Graye, který zde ke konci druhé světové války se svým letounem nešťastně havaroval. Pozůstatky prvního nadporučíka, které byly objeveny v kořenech stromu, byly odvezeny do rodného města v americkém Seattlu. Rodina je pohřbila vedle jeho nejlepšího přítele, který se z druhé světové války vrátil živý a postaral se o jeho milované.

Během druhé světové války americký pilot absolvoval celkem 68 misí, poslední se mu ale stala osudnou – 16. dubna 1945 se svým strojem naletěl do koruny stromu, ztratil nad letounem kontrolu a havaroval.

Rodina se s Williamem rozloučila, aniž by tušila, na kterém místě spočinul. Ostatky mohla pochovat až po 70 letech díky překvapivému nálezu nedaleko jihoněmeckého města Lindau. Jeho kosti vrostlé do kořenů stromu našli vyšetřovatelé loni. Ostatky pak podrobili analýze a porovnali je s DNA jeho sester.

Rodina má z nálezu obrovskou radost. Grayův synovec Doug Louvier musel zdržovat slzy, když říkal, že „strom prorostl jeho ostatky, aby chránil a značil místo“ osudné havárie. Informoval o tom deník The Sun.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud